Są niezależne i mają swój charakter, ale potrafią się przytulić i spokojnym mruczeniem poprawić humor swojemu właścicielowi. Tym właśnie koty zaskarbiły sobie miłość człowieka. 17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Przy tej okazji warto pomyśleć o tym, jak nieść pomoc bezdomnym zwierzętom. Wiele z nich czeka na nowy dom w schronisku, ale wspierać można na wiele sposobów, np. uczestnicząc do 19 lutego w akcji  „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.

Kocie adopcje

Najlepszą formą pomocy jest przygarnięcie czworonoga do domu. Najbezpieczniejsze rozwiązanie to adopcja ze schroniska. Zanim jednak zdecydujemy się na przyjęcie zwierzaka, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • Jeśli posiadamy już własnego kota, zadbajmy o to, by miał on aktualne szczepienia.
  • Po adopcji odwiedźmy weterynarza i przeprowadźmy badania kontrolne pupila.
  • W przypadku, gdy w domu są inne zwierzęta, ze względów zdrowotnych poleca się najpierw 2 tygodnie kwarantanny kota bez dostępu do rezydentów.
  • Jadąc do schroniska po zwierzaka, koniecznie zabierzmy ze sobą transporter do bezpiecznego przewożenia kotów.

Mały gest, wielka pomoc

Tesco wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zapraszają także
do wsparcia kotów ze schronisk poprzez włączenie się do akcji  „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.  W ramach programu w dniach 6-19 lutego klienci sklepów Tesco mogą uczestniczyć w zbiórce środków finansowych. W tym okresie 10% wartości każdej sprzedanej karmy (dla psów i dla kotów) marki Tesco zostanie przekazane na bieżące potrzeby 10 schronisk wybranych
w drodze internetowego głosowania. Użytkownicy mogą oddawać głosy na profilu „Eksperci Tesco”
na Facebooku – www.facebook.com/Eksperci.Tesco lub na stronie www.tesco.pl/zwierzaki.

Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” to nie tylko głosowanie i zbiórki karmy. To również zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi muszą zmierzyć się na co dzień schroniska. Chcemy zaprosić internautów nie tylko do głosowania, ale też zostania wirtualnym ambasadorem sprawy. Każdy głos w tej sprawie jest bardzo ważny – mówi Marta Marczuk-Komiszke, koordynator akcji z ramienia Tesco.

Miłość do kotów

Miłość do kotów łączy wiele osób, które chętnie pomagają, biorąc udział w licznych akcjach charytatywnych. Miłośniczką puszystych przyjaciół jest także jedna z ambasadorek akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, aktorka, Agnieszka Kawiorska.

Agnieszka Kawiorska, aktorka:

Mój kot, Pepper to mój najlepszy przyjaciel. Towarzyszy mi w najlepszych i najgorszych chwilach. Zawsze gdy wracam do domu czeka pod drzwiami, chodzi za mną krok w krok i uwielbia aportować zabawki. Kocha się przytulać i mógłby być głaskany godzinami. Jest tez bardzo towarzyski, co ciekawe bardzo szybko zaprzyjaźnia się z psami (ja sama jestem „etatowa niańka” psów moich znajomych), one tez go szybko akceptują, śpią przytuleni, a Pepper czyści im futerka. Zachęcam wszystkich do przygarnięcia kotów, a także pomocy tym zwierzętom, które nie mają swojego domu. Nawet mały gest może poprawić ich los.

Aktorka wzięła udział w inauguracyjnej zbiórce karmy na rzecz jednego ze schronisk w Warszawie. Zachęcała także internautów do wspierania akcji: http://www.youtube.com/watch?v=jbR1DGKOmP8

 

Partnerami medialnymi „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” są portale wp.pl, ulubiency.wp.pl, polki.pl, we-dwoje.pl, ZPAZUREM.pl oraz dlastudenta.pl.

 

Więcej informacji o akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” można znaleźć na stronie www.tesco.pl/zwierzaki oraz na profilu „Eksperci Tesco” na Facebooku – www.facebook.com/Eksperci.Tesco.