Czy może być coś lepszego niż przekąska, która łączy w sobie wspaniały smak i składniki dodające zdrowia? Nie! Sięgnij po serowe specjały, aby przygotować pyszną niespodziankę dla dzieci w dniu ich święta!

Wapń dla zdrowia dzieci

Wapń jest niezbędny w diecie dziecka, bo odpowiada za szereg ważnych funkcji. Przede wszystkim wraz z fosforem są  podstawowymi budulcami kości. Dzięki temu nasze pociechy nie muszą obawiać się złamań podczas beztroskiej zabawy. Ponadto  ten cenny pierwiastek dobrze działana układ mięśniowy i krwionośny, a także pozytywnie wpływa na pracę komórek w organizmie. Te funkcje sprawiają, że wapnia nie może zabraknąć w diecie dziecka. Skąd jednak pozyskać ten dobroczynny składnik? Z sera! Ser to jedno z źródeł pokarmowych, które zawiera wapń. To jednak nie wszystko, co do zaoferowania naszym milusińskim ma ser.

Ser jako źródło magnezu

Zmienny nastrój, rozdrażnienie, osłabienie pamięci i koncentracji? Każde dziecko może mieć gorszy dzień, ale jeśli te objawy stają się codziennością dobrze jest zastanowić się, czy problem nie leży w diecie zbyt ubogiej w magnez. To bowiem właśnie jego niedobór odpowiada za złe funkcjonowanie układu nerwowego. Magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków w organizmie człowieka: bierze udział w ponad 320 procesach biochemicznych! Co wspólnego z magnezem ma ser? Bardzo wiele, bo jego źródłem są własne produkty mlecze, na których tle wybija się ser żółty. W serenadowym serze Salami znajduje się aż 31 mg magnezu w 100 g produktu! Dodatkowo białko zawarte w serze pomaga w efektywnym wchłonięciu się tego cennego pierwiastka

Serowe inspiracje na Dzień Dziecka

Czy mając na uwadze te wszystkie właściwości, można wymarzyć sobie lepszy produkt spożywczy? Poza jego wartościami odżywczymi ser to także bardzo wdzięczny produkt pysznych dań, które z pewnością zrobią wrażenie na dzieciach w dniu ich święta! Podaj swoim pociechom serowe ślimaczki z Salami i Radamerem zapieczone w cieście francuskim z wędliną, pomidorami i kukurydzą lub aromatyczne gofrowe burgery z Goudą i ciesz się widokiem uśmiechniętych, i zdrowo najedzonych dzieci, które proponuje Sylwia Ładyga, ambasadorka marki Serenada, uczestniczka V edycji programu Mastechef i autorka bloga Ostra na słodko.

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka i z tej okazji warto podarować swojemu potomstwu to, co najlepsze, czyli zdrowie i smak w postaci fantastycznych przekąsek z serem żółtym! Dzięki dobremu samopoczuciu twoi podopieczni będą świętować swój dzień przez cały rok!