Winning Moves, wydawca kultowej planszówki Monopoly, informuje, że pod koniec maja br. na rynku pojawi się specjalna edycja tej gry o nazwie Monopoly PRL. Na planszy znajdzie się 20 obiektów z całej Polski, które stały się ikonami tamtych czasów. Jednym z nich jest szczecińskie Kino Kosmos, najbardziej oryginalny i rozpoznawalny obiekt tego miasta w czasach PRL. Na graczy czekają też takie atrakcje jak zakupy w Pewexie i cukierni „Słodka Dziurka”.

 

Powrót do szalonych czasów PRL gdzie absurd i humor tworzyły często harmonijny tandem stanie się niedługo możliwy dzięki grze Monopoly PRL – dobra zabawa gwarantowana!

 

Na planszy tej specjalnej edycji gry znajdą się najbardziej rozpoznawalne symbole i miejsca, które w czasach PRL cieszyły się niezwykłą popularnością. Wśród obiektów są takie perełki jak m.in.: Klub Maxim w Gdyni, Hotel Kasprowy w Zakopanem, czy plaża w Międzyzdrojach. Do stylistyki tamtej epoki nawiązuje również oprawa graficzna gry, jak i poszczególne pola takie jak choćby: „Kupujesz walutę u Cinkciarza”, „Robisz zakupy w Pewexie”,  „U Rzeźnika”, a także „Cukiernia Słodka Dziurka”.

 

Na planszy znalazło się szczecińskie Kino Kosmos, pierwsze panoramiczne kino, uważane za bardzo nowoczesne i innowacyjne. Przed budynkiem stała niewielka statuetka białego niedźwiedzia, która symbolizowała, że jest ono klimatyzowane. Gmach skrywał tajemnicę, którą władze PRL niechętnie się chwaliły, otóż pod kinem został wybudowany podziemny bunkier. Kino przez całe dekady cieszyło się statusem najbardziej obleganego w mieście. Największe wrażenie robiły podobno czerwony neon z nazwą kina i umieszczona pod nim ogromna mozaika, zbudowana z kafli i ceramiki pochodzącej z poniemieckich kamienic. Jej autorami byli nestorzy szczecińskiej plastyki – Sławomir Lewiński i Emanuel Messer.

 

Monopoly PRL to świetna zabawa dla całej rodziny, gra przywołuje wspomnienia beztroskiej młodości jak gra w gumę czy w ‚Państwa – Miasta’. Jest to też dobra okazja, aby rodzice opowiedzieli dzieciom jak wyglądało ich dzieciństwo – mówi Bartłomiej Sikorski, przedstawiciel Winning Moves.

 

Oprócz Szczecina na planszy wyróżniono jeszcze obiekty z innych 19 polskich miast. Są to: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Kraków, Kielce, Katowice, Łódź, Międzyzdroje, Opole, Olsztyn, Płock, Poznań, Rzeszów, Toruń, Trójmiasto (Sopot, Gdynia, Gdańsk), Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Zakopane.

 

Gra Monopoly PRL pojawi się w sprzedaży już 25 maja 2016 r.

 

Kupić będzie można ją między innymi w salonach Empik i sklepie internetowym Pewex.

 

Informacje szczegółowe:

 Sylwia Brzyska

Winning Moves – Wydawca Monopoly

tel: 575 767 689

email:Sylwia.Brzyska@winningmoves.co.uk

 

Anna Wrzesińska

Lucky Monday PR&Events

tel. 691 769 463

e-mail : awrzesinska@luckymonday.pl