Szkło antykondensacyjne ClimaGuard LM Dry dostępne w ofercie firmy OKPOL

Firma OKPOL, jako pierwszy producent okien do poddaszy w Polsce, wprowadziła do swojej oferty innowacyjne szyby Guardian ClimaGuard LM Dry. Zastosowana unikalna antyroszeniowa i łatwozmywalna powłoka, stosowana w standardzie w pakiecie trzyszybowym, pozwala skutecznie zredukować zjawisko kondensacji pary wodnej na zewnętrznej szybie okna, a jej właściwości łatwozmywalne zapobiegają nadmiernemu osadzaniu się brudu na tej części pakietu szybowego.

Stop osadzającej się wilgoci

ło z powłoką ClimaGuard LM Dry jest przejrzyste i łatwe do utrzymania w czystości.      Fot. Guardian Częstochowa
Szkło z powłoką ClimaGuard LM Dry jest przejrzyste i łatwe do utrzymania w czystości. Fot. Guardian Częstochowa

Zaparowane szyby to problem znany wszystkim tym, którzy posiadają w swoim domu lub biurze okna energooszczędne. Okazuje się bowiem, że im lepsza izolacyjność i niższy współczynnik przenikania ciepła U, tym większe jest ryzyko występowania zjawiska kondensacji pary wodnej na powierzchni szkła. Dlaczego tak się dzieje? Otóż szyby zespolone o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych skutecznie zatrzymują ciepłe powietrze wewnątrz domu, w konsekwencji czego zewnętrzna tafla szkła pozostaje chłodna i osadzająca się na niej para wodna wyrasza się tworząc nieestetyczne, zakłócające widoczność zacieki. Na występowanie zjawiska kondensacji narażone są okna w całym budynku, jednak problem ten szczególnie często zauważyć można w oknach dachowych. Przyczyna tego jest prosta – między szybą a nieboskłonem nie ma żadnych obiektów, które mogłyby zaabsorbować nadmiar wilgoci z powietrza, zatem rosa osadza się na szkle. Firma OKPOL, producent okien do poddaszy, zapobiegając niepożądanemu zjawisku skraplania się pary wodnej wprowadza do swojej standardowej oferty szyby z innowacyjną powłoką ClimaGuard LM Dry. To produkowane przez firmę Guardian szkło powlekane charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i znakomitą przejrzystością, co wraz
z antykondensacyjną warstwą pomaga skutecznie wyeliminować zjawisko „zaparowanych okien”.

Pielęgnacja okien jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Szkło powlekane ClimaGuard LM Dry zapobiega zjawisku skraplania się pary wodnej. Fot. Guardian Częstochowa
Szkło powlekane ClimaGuard LM Dry zapobiega zjawisku skraplania się pary wodnej.
Fot. Guardian Częstochowa

Wprowadzenie do standardowej oferty firmy OKPOL szkła Guardian ClimaGuard LM Dry podyktowanie zostało przede wszystkim jego właściwościami antykondensacyjnymi, jednak ogromną wagę miała jeszcze jedna cecha produktu: bardzo łatwa jego pielęgnacja i utrzymanie w czystości. W przypadku okien dachowych jest to niezwykle istotne, ponieważ skośny i poziomy układ szyb sprawia, że są one szczególnie mocno narażone na gromadzenie się brudu i zanieczyszczeń. Powłoka ClimaGuard LM Dry nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Dzięki temu okna dachowe OKPOL za szkłem firmy Guardian mogą pozostać czyste i przejrzyste na dłużej.

Unikalne połączenie funkcji LM i Dry zapewnia przejrzystość i łatwość w utrzymaniu w czystości. Od teraz szyby ClimaGuard LM Dry dostępne są już we wszystkich oknach dachowych firmy OKPOL, w pakietach trzyszybowym w modelach: IGK I3, ISK I3, ISO I3 oraz ISO I6. Szyby zespolone dostarcza firma Vitroterm-Murów, a gwarancja na nie wynosi aż 20 lat.

 

 

***

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float”, wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.