Targi w Genewie już za kilka dni. W pawilonie Lexusa poza premierą hybrydowego sedana LS, zaprezentowany zostanie jeszcze jeden wyjątkowy model – wyścigowy RC F GT 3. Targi w Tokio, które miały miejsce z początkiem tego roku, były po raz pierwszy sceną dla czarnej bestii. Czas na europejskich widzów.

Firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że żaden sport motorowy nie budzi takich emocji jak wyścigi. Jest i drugie, niezwykle ważne dla jej sukcesu dno. Wpływ na technologię i rozwój przyszłych modeli. Z tego też powodu Lexus zaplanował intensywny sezon. RC F wystartuje w wyścigach grupy GT 3 w Japonii, Stanach Zjednoczonych i w Europie.

    

Samochód powstał na bazie wyczynowego coupe RC F. Poniżej najważniejsze parametry:

Nazwa pojazdu LEXUS RC F GT3

Silnik 5,4 l V8

Moc 373+ kW (500+ KM)

Skrzynia biegów – wyścigowa 6 stopniowa, sekwencyjna

Koła 13×18 ft, 13 x 18 rr

Rozstaw osi 2730 mm

Długość całkowita 4845 mm

Całkowita szerokość 2030 mm

Całkowita wysokość 1270 mm

Masa własna 1300 kg

Homologowany jest przez organ zarządzający – FIA. W Stanach dwa Lexusy RC F GT3, zespołu 3GT Racing Team, będą konkurować w klasie GTD w IMSA WeatherTech Sportscar Championship Series. W Japonii, dwa samochody RC F klasy GT300 wystartują w wyścigach serii Super GT z zespołem LM. W Europie, Farnbacher Racing i Emil Frey Racing, będą kontynuować prace rozwojowe w tym sezonie w wybranych zawodach serii GT Open.

W ubiegłym roku Lexus, jako pierwszy producent samochodów z Azji, wygrał wyścig Endurance Championship VLN na Nürburgring Nordschleife, z prototypem RC F GT3. Również w tamtym roku osiągnął doskonałe wyniki z RC F GT500, dominując wyścigi serii Super GT w Japonii. Z zespołem Sard i kierowcami Heikki Kovalainenem i Kōhei Hirate, zdobył tytuły mistrzowskie zespołu i kierowców w kategorii GT500.