Team building to w dosłownym tłumaczeniu budowanie zespołu. Wszystkie działania składające się na team building mają na celu stworzenie zgranego, dobrze działającego i współpracującego zespołu. Najczęściej nauka współpracy odbywa się poprzez proste ćwiczenia, w których rzeczywiście można zauważyć jak ważna jest kooperacja pracy w grupie. Zadania team buildingowe mają udowodnić uczestnikom, że tak naprawdę lepiej jest pracować w grupie niż w pojedynkę. Nie dość, że ćwiczenia mają charakter integrujący to wzmagają poczucie zaufania między pracownikami.

Jeden ze sposobów na zorganizowanie teambuildingu jest wyjazd integracyjny firmy Workmed. Wyjazdy najczęściej dwudniowe mają charakter integrujący i edukacyjny. Zajęcia tematyczne w postaci warsztatów i szkoleń prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów. Wspólne ćwiczenia mają również służyć wzmocnieniu pozytywnych cech pracowników jak np. umiejętności przywódcze, a również wzmacniają satysfakcję z pracy i owocują większą wydajnością pracy. Działania integracyjne rozwijają zaufanie wśród pracowników co jest kluczowym elementem udanego biznesu, a także odgrywają ważną rolę w łagodzeniu konfliktów między współpracownikami. Umiejętności zdobyte dzięki warsztatom organizowanym podczas wyjazdów teambuildingowych są inwestycją w kompetencje i potencjał pracowników, a także w Twoją firmą. Co więcej jest to świetny pomysł na zintegrowanie grupy i spędzenie czasu razem poza pracą.

Team building istaniał od zawsze, ale dopiero teraz został on doceniony jako forma nowoczesnego zarządzania i tworzenia przyjaznej atmosfery w pracy. Pracownicy dzięki teambuldingowi mogą się rozerwać i odskoczyć od codziennej pracy co przynosi wiele rozrywki. Po zajęciach integrujących pracownicy wracający do pracy czują się rozluźnieni i mają więcej energii na wspólną pracę i wpadają na lepsze pomysły.

Zajęcia grupowe mają charakter gier i zabaw a do najpopularniejszych polega np. przenoszenie jajka czy budowanie konstrukcji za pomocą wspólnych sił. Często bywa, że podczas takich zabaw wyłania się prawdziwy lider, który dotychczas nie był zauważalny w pracy. Spędzony razerm czas może być świetnym wspomnieniem, a także może wyłonić z grona pracowników prawdziwe przyjaźnie.