W dniach 7-8 września w Gdańsku odbyło się SAP Technology Forum 2016 – spotkanie przedstawicieli sektora nowoczesnych technologii organizowane przez SAP Polska – lidera polskiego rynku aplikacji dla przedsiębiorstw. Tegoroczna konferencja zgromadziła szerokie grono uczestników – ekspertów oraz reprezentantów czołowych firm, zaangażowanych we wdrożenie rozwiązań SAP u klientów. W licznych debatach, prezentacjach i wystąpieniach wzięło udział blisko 300  gości.

Głównym tematem tegorocznego wydarzenia był szeroko dyskutowany trend transformacji cyfrowej współczesnych przedsiębiorstw. SAP Technology Forum to najważniejsza konferencja o tematyce technologicznej w kalendarzu imprez organizowanych przez SAP Polska – lidera polskiego rynku aplikacji biznesowych.

 

W czasie gdańskich spotkań debatowano o wyzwaniach, które stawia cyfrowa transformacja przed przedstawicielami współczesnego biznesu. Na przykładach konkretnych podmiotów przedstawiano funkcjonowanie i wdrożenia rozwiązań SAP oraz ich wpływu na modele biznesowe. Wszystko to w odniesieniu do trendów wyraźnie widocznych na polskim rynku.

 

Modelowe prezentacje zostały zebrane w blokach tematycznych, wobec czego uczestnicy Forum mogli zapoznać się m.in. z wdrożeniami. z zakresu platformy SAP/HANA, przetwarzania in-memory w analityce biznesowej  czy zastosowań IoT w praktyce.

 

W tak okazałym gronie ze szczególną uwagą przyglądamy się wyzwaniom, które stawia przed polskim biznesem powszechna digitalizacja. Z naszych obserwacji wynika, że dzisiejsi liderzy przedsiębiorstw są coraz bardziej gotowi na cyfrową rewolucję. Obrazują to ich sukcesy w umiejętnym wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wobec opinii IDC mówiącej o tym, że do końca 2017 roku zmiany związane z cyfrową transformacją znajdą się w centrum strategii biznesowej dwóch z trzech światowych firm, praktycznie niezależnie od branży w jakiej działają – mamy dobry czas do wprowadzania z sukcesem  procesów informatycznych. Dlatego coraz wyraźniej widać, że transformacja cyfrowa jest paliwem zmian, jednak kluczem do osiągnięcia sukcesu jest nowatorski pomysł na jej wykorzystanie. SAP chce być nieodłączną częścią takich przekształceń jako doradca firm w procesie digitalizacji gospodarki – komentuje Kinga Piecuch, Prezes Zarządu SAP Polska.

 

Spotkania z partnerami i klientami cechowała także różnorodność prezentowanych rozwiązań, która w nadchodzących latach będzie decydowała o budowaniu silnej i nowoczesnej organizacji w biznesie usług IT. Sesje wspólne rozpoczęto od zgłębienia fenomenu start-upów, koncepcji budowania skali i wspólnych płaszczyzn współpracy młodych innowatorów z liderami nowych technologii. W dalszej kolejności zebrani mieli okazję przekonać się w praktyce o działaniu zastosowań SAP w środowisku klientów i partnerów. Prezentacje podzielono na dwie ścieżki tematyczne – technologiczną oraz biznesową – dzięki czemu każdy z uczestników konferencji mógł wysłuchać treści dostosowanych do potrzeb swojej organizacji. W kuluarach dyskutowano również o tym, jak globalne trendy takie, jak automatyzacja, Internet Rzeczy czy digitalizacja wpływają nie tylko na organizacje, ale również na samych pracowników i użytkowników sieci.