Zmęczeni wyzwaniami kolejnego dnia, często jedyne o czym marzymy, to chwila relaksu w zaciszu naszego domu. Pragnienie zatopienia się w odrobienie spokoju jest tym silniejsze, im bardziej kapryśna staje się pogoda za oknem. Szukając ustronnego miejsca, gdzie można ukoić swoje zmysły, bez wątpienia powinniśmy skierować swoje kroki do łazienki. Gdzie, otuleni zapachem olejków eterycznych i zanurzeni w aromatycznej, pachnącej pianie złapiemy nieco sił. 

Zwolennicy długich, odprężających kąpieli potrafią docenić wygodną wannę. Rynek łazienkowy obfituje w ogromny wybór wanien, zarówno jeżeli chodzi o materiał, z którego są wykonane, jak i wielkość, kształt, a nawet kolor. Choć w większości polskich łazienek królują wanny w kształcie prostokąta, wcale nie znaczy, że tylko te są najodpowiedniejsze. Oczywiście te nowoczesne, w niczym nie przypominają już PRL’owskich tworów. Mają ładne, proste linie i doskonale wpasowują się w klasyczną stylistykę łazienek. Jednakże nie zadowolą wielbicieli oryginalnych aranżacji. W takim odważnym wnętrzu, znajdzie się miejsce na wanny o nieco innym, dla niektórych może – zaskakującym kształcie. Wbrew pozorom, wiele osób decyduje się na montaż właśnie takiego produktu. Nietypowy model z pewnością ożywi pomieszczenie, dodając mu odrobiny awangardy, sprawi, że stanie się ono niepowtarzalne. Ich przykłady znajdziemy w ofercie jednego z polskich producentów – firmy Sanplast SA.

Wśród propozycji tej marki znajdziemy np. modele trapezowe oraz sześciokątne, które zdobią rodzinę wanien Space Line. Te wykonane z akrylu sanitarnego modele wanien, dostępne są w komplecie z adapterem z pokrywką syfonu, który pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale sprawia również, że dno wanny jest zupełnie gładkie, woda nie zalega w wannie i jest szybko odprowadzana do syfonu. Rewolucyjny kształt wanny trapezowej, dostępnej w wersji lewej i prawej oferuje dostatecznie dużo miejsca na kąpiel dla jednej lub dwóch osób. W modelu sześciokątnym możemy natomiast wykorzystać boczne trójkątne wyprofilowania na użyteczne półki. Nietypowe kształtem wanny Space Line nie tylko wyglądają oryginalnie, ale stanowią również odpowiedź na zupełnie nietypowe kształtem pomieszczenia.

Warte uwagi są również modele owalne, które proponuje ekskluzywna seria Altus, Space Line i Prestige. Taki model, to propozycja kierowana do dużych pokoi kąpielowych. Przestrzenna misa wanny zapewnia komfortową kąpiel dla dwóch osób. Elegancki design, wyjątkowy i niepowtarzalny kształt wspaniale prezentuje się w dowolnym miejscu salonu kąpielowego. Klasyczna linia tych obszernych wanien doskonale współgra z dodatkowo dostępnym wyposażeniem. Wannę z powodzeniem możemy wzbogacić o wykonane ze stali nierdzewnej funkcjonalne relingi (dla wanny Altus) oraz wygodne zagłówki żelowe, które spotęgują uczucie relaksu. Całość bez względu na dodatki będzie się prezentować niepowtarzalnie w dowolnym miejscu salonu kąpielowego.

Wszystkie wanny w ofercie marki Sanplast charakteryzują się zgodnością wzorniczą z trendami panującymi we wnętrzarstwie. Również i te nietypowe. Chociaż na rynku nadal największym zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne lub narożne, a więc takie, które nie zajmują dużo miejsca, to czasem warto łaskawym okiem popatrzeć na te oryginalne modele. Wszak współczesna wanna powinna służyć do relaksu i do wypoczynku, a takie nadają się do tego idealnie.

WTL(P)SPACE + MXC4 + obudowa + woda W6K_SPACE_90x190WOW-lx-kpl ALT_EX