Urlop pracowniczy to nie tylko wypoczynek i zasłużona przyjemność. Dla kierownictwa, działu kadr i pracowników to także sporo zamieszania i możliwość pomyłki. Urlop wypoczynkowy, macierzyński, rodzicielski, wychowawczy czy okolicznościowy – wszystko to wymaga koordynacji. Najlepiej elektronicznej.

PowerUrlop

Sprawę komplikuje też niejednolity dla wszystkich wymiar urlopu, przepisy i procedury dot. sporządzania planu urlopów, składania wniosków urlopowych i ich obiegu. Często jest więc niestety tak, że ten, wydawałoby się, przyjemny temat, wiąże się w firmie z nerwami, błędami i  stratą czasu, zarówno szeregowych pracowników jak i kierownictwa. Nieustanne przeliczanie urlopów od nowa, częste nękanie kadr tym samym pytaniem: „pani Basiu, ile jeszcze urlopu mi zostało?”, bieganie z wypełnionym wnioskiem urlopowym po podpisy do wiecznie zajętego szefostwa, pomyłki w naliczaniu dni, kłopoty z harmonijnym ustaleniem planu urlopowego w firmie czy też kwestia magazynowania dokumentacji urlopowej – to problemy, których nie znają być może jedynie pracownicy dużych korporacji, wyposażonych w systemy informatyczne typu Comarch Optima czy Intersys, ułatwiające zarządzanie między innymi urlopami pracowników. Takie kompleksowe platformy, będące rozbudowanym narzędziem do automatyzacji wielu różnych procesów zarządzania przedsiębiorstwem, są jednak poza zasięgiem mniejszych firm – są bardzo drogie i nieopłacalne, bo tak naprawdę często niepotrzebne.

Serwis PowerUrlop.pl, stworzony przez katowicką agencję interaktywną Cyberstudio, doskonale wpisuje się w konkretne potrzeby mniejszych przedsiębiorstw, stanowi bowiem niedrogą, internetową platformę, dedykowaną wyłącznie do zarządzania urlopami w firmie. Dzięki niemu procedura związana z wnioskowaniem, przydzielaniem i naliczaniem urlopu jest całkowicie zautomatyzowana, a system informatyczny, dostosowany do polskiego prawa, czuwa, aby nie popełnić błędu. Każdy pracownik firmy może mieć całodobowy dostęp do serwisu i sam zarządzać swoimi wnioskami urlopowymi z dowolnego komputera z internetem (także w domu), może także śledzić historię złożonych wniosków oraz przeglądać kalendarz firmowy z naniesionymi urlopami współpracowników, co znacznie ułatwia planowanie własnego urlopu i sporządzanie planu urlopów. System wysyła też mailowe powiadomienia o każdej zmianie statusu wniosku (np. o zgodzie bądź odmowie przyznania urlopu wraz z komentarzem), umożliwia też generowanie okresowych raportów. Usługa Powerurlop.pl dostępna jest za bardzo przystępną cenę, w abonamencie miesięcznym bądź rocznym. Dodatkową zachętą jest fakt, iż przed decyzją o zakupie abonamentu można za darmo przetestować system przez 30 dni.

5

link do serwisu: http://powerurlop.pl/