Mieszkańców podpoznańskich gmin w okresie wakacji czeka wiele atrakcji. Otoczenie lasów i jezior na podmiejskich terenach daje wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Mieszkańcy podpoznańskiej Dąbrówki nie mogą narzekać na nudę. Na pobliskich obiektach sportowych, oraz plaży w Zborowie zorganizowano liczne wydarzenia sportowe skierowane dla dzieci i młodzieży.

W ciągu tygodnia na obiektach Orlik w Skórzewie oraz Dopiewie cyklicznie odbywają się tematyczne dni sportu. Na zainteresowanych czekają zajęcia z piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki. Dla tych, którzy od sportu wolą gry i zabawy przygotowano ultimate frisbee oraz rozgrywki w palanta i dwa ognie.

Wakacje spędzone na przedmieściach mogą być równie ciekawe jak te w górach i nad morzem. Otoczenie zieleni i pobliskich jezior sprawia, że możliwości spędzania aktywnie czasu jest naprawdę wiele. – mówi Bogusława Bryl, członek zarządu Linea – Gorąco zachęcam do dostrzeżenia zalet jakie niesie ze sobą mieszkanie poza miastem. Dla tych, którzy rozważają zmianę miejsca zamieszkania, Linea przygotowała specjalną wakacyjną promocję na wybrane domy i mieszkania w podpoznańskiej Dąbrówce. – dodaje Bogusława Bryl.

W upalne dni najlepiej ochłodzić się w pobliskim jeziorze Niepruszewskim, przy którym w sezonie letnim działają strzeżone plaże. Na tej zlokalizowanej w Zborowie, w środy i piątki można nie tylko się poopalać, ale również zagrać w speedbadmintona czy bule. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajdują się dwa boiska do siatkówki plażowej, stoły szachowe, plac zabaw dla dzieci oraz wytyczone miejsce na ognisko z drewnianymi stołami i ławkami. Jezioro Niepruszewskie jest także doskonałe do uprawiania surfingu, żeglarstwa lub wędkowania. W sąsiadujących ze Zborowem Więckowicach prężnie działa Uczniowski Klub Sportowy Grot, zrzeszający młodych entuzjastów żeglarstwa. Linea aktywnie wsparła pasjonatów sportów wodnych, kupiła łódkę i żaglówkę dla uczniowskiego klubu.

W upalne dni z łatwością dostrzega się plusy mieszkania poza miastem. Warto wtedy docenić możliwości jakie daje otaczająca nas natura. Wolny czas najlepiej spędzić aktywnie – uprawiając sport, czy kąpiąc się w pobliskim jeziorze.