Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce, informuje o nabyciu przez producenta technologii Hexis Hawkeye G. Powstała integracja technologiczna pozwoli organizacjom na kompleksowe zabezpieczanie zasobów, detekcję i podejmowanie działań przeciwko zagrożeniom.
WatchGuard® Technologies, lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieci, ogłosił integrację z Hexis Hawkeye G – technologią detekcji i odpowiedzi na zagrożenia od Hexis Cyber Solutions, Inc., części KEYW – światowego lidera w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Jak powiedział Prakash Panjwani, CEO WatchGuarda, połączenie HawkEye G i WatchGaurda oznacza poszerzenie widoczności zagrożeń aż po urządzenia końcowe. Pokrywa się to z misją producenta, mającą na celu dostarczanie zabezpieczeń najwyższej klasy, które są łatwe do wdrożenia i zarządzania zarówno w małych i średnich firmach, jak i w przedsiębiorstwach rozproszonych.
Bez względu na wielkość, organizacje zmagają się ze wzrostem coraz to bardziej wyszukanych ataków typu zero-day przy jednoczesnym braku kompleksowej widoczności całej firmowej sieci, która pozwoliła by im na podjęcie odpowiednich działań. W efekcie oznacza to zwiększone ryzyko i wolniejszy czas reakcji, która powinna osłabiać skutki ataku. Platforma Hexis Hawkeye G zapewnia widoczność tego rodzaju zagrożeń oraz odpowiednie narzędzia i automatyzację, które pozwolą na łatwą i szybką naprawę incydentów.
Hawkeye G to najbardziej zaawansowane rozwiązanie na rynku w zakresie wykrywania i odpowiedzi na zagrożenia.” – powiedział Chris Fedde, dyrektor Hexis Cyber Solutions. „Naszym celem w tej transakcji było nawiązanie partnerstwa z uznanym liderem bezpieczeństwa, który mógłby znacząco zwiększyć zasięg produktu pod względem sprzedaży i dystrybucji, kontynuując inwestycję w technologię. Dzięki rozległemu kanałowi sprzedaży i uznaniu za najlepszego producenta w klasie rozwiązań bezpieczeństwa, WatchGuard stanowi najbardziej odpowiedniego partnera dla wielokrotnie nagradzanej technologii HawkEye G.”

 

O WatchGuard
Firma WatchGuard Technologies powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach. Producent regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i w dużych firmach na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania, WatchGuard Dimension, uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

O Hexis Hawkeye G
Platforma Hexis Hawkeye G zapewnia detekcję behawioralną, ciągłe rejestrowanie urządzeń końcowych, głęboką inspekcję pakietów sieciowych, analizę bezpieczeństwa i automatyczne odpowiedzi na zagrożenia oparte na politykach bezpieczeństwa w celu wykrywania i reagowania na zagrożenia przed dokonaniem szkodliwych zmian.

 

Więcej informacji:

BAKOTECH Sp. z o.o.
Sandra Wasiak
Marketing Manager
tel. 660 343 988
e-mail: sandra.wasiak@bakotech.com
www.bakotech.pl
Lucky Monday PR&Events
Renata Postawa-Giza
PR Specialist
tel. 607 200 775
e-mail: r.postawa-giza@luckymonday.pl
www.luckymonday.pl