Z pewnością każdy z nas chociażby raz w swoim życiu zmuszony jest skorzystać z porad notariusza, czy to kupując mieszkanie, spisując testament czy zdobywając niezbędne dokumenty, które bez podpisu uprawnionej osoby nie będą miały żadnej mocy prawnej. Wybór może być ciężki, bo i kancelarii jest całkiem sporo, jednakże daje to dodatkowe możliwości – spokojnie można poszukać osoby, która będzie odpowiadała naszym wymaganiom i możliwościom finansowym. Trzy poniższe porady podpowiedzą, czym kierować się przy wyborze notariusza.

Cena

Środki finansowe mamy zazwyczaj ograniczone, szukamy więc osoby, która wystawi nam możliwie jak najmniejszy rachunek za swoje usługi. Maksymalna wysokość taksy notarialnej regulowana jest stosownym dokumentem, wystarczy więc poszukać i dowiedzieć się, jaką najwyższą kwotę możemy zapłacić. A następnie przyrównać ją do ofert poszczególnych kancelarii. Może to zająć chwilę, jednak warto poszukać – niektóre z usług świadczonych przez notariuszy są kosztowne, więc znalezienie osoby, która nie policzy nam najwyższej możliwej stawki będzie dobrym pomysłem.

Dobre opinie

Nie sama cena przecież się liczy – chcemy udać się do osoby, która w fachowy i profesjonalny sposób nam doradzi i rzetelnie wykona swoje obowiązki. Informacji można zaczerpnąć z różnych źródeł. Dobrze jest spytać znajomych i rodzinę, czy są w stanie polecić nam dobrą kancelarię notarialną. Być może korzystali już oni z podobny usług, co oznacza, że sami musieli poświęcić sporo czasu na poszukiwania i mają lepsze niż my rozeznanie. A do tego przecież nie polecą kogoś, kto jest nierzetelny. Doskonałym sposobem są również poszukiwania opinii w sieci – internauci chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, do tego zazwyczaj komentarzy o danej kancelarii jest sporo, dzięki czemu będziemy mogli wybrać najlepszą osobę.

Bliskość kancelarii

Nie można zapomnieć o tym kryterium, szczególnie jeśli czeka nas więcej niż jedna wizyta w kancelarii. Dzięki temu nie będziemy musieli tracić cennego czasu na dojazd do notariusza i z powrotem do domu. A do tego wybierając kancelarię, która znajduje się blisko naszego mieszkania, zawsze będziemy mogli w razie wątpliwości szybko podejść do notariusza i dopytać o nurtujące nas kwestie. Przykładowo – dla osób mieszkających w centrum Wrocławia, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług notariusza, który znajduje się w okolicach wrocławskiego rynku (na Kiełbaśniczej 24 – http://notariusz-derkowska.pl).