W środę, 2 grudnia w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznego odbyły się 5. urodziny pary braci bliźniaków misiów polarnych. Jeden z nich został obdarowany wyjątkowym prezentem – firma Kongsberg Automotive postanowiła zaadoptować Gregora. Na uroczystości nie zabrakło urodzinowego tortu oraz masy prezentów. 

Gregor i Aleut zamieszkują warszawskie ZOO od ponad dwóch lat i od tej pory są podopiecznymi Fundacji Panda. W tym roku obchody urodzin niedźwiedzi polarnych były wyjątkowe ze względu na honorową adopcję jednego z nich. Oficjalnym sponsorem Gregora został Kongsberg Automotive Pruszków. Od tej pory firma będzie odpowiedzialna za koszty jego utrzymania, takie jak: pożywienie, opieka medyczna czy schronienie. Główna siedziba firmy znajduje się w Norwegii i to właśnie zimowa aura tego kraju między innymi wpłynęła na decyzję o adopcji niedźwiedzia polarnego. Od tej pory Gregor jest symbolem zakładu w Pruszkowie, który będzie wspierał Ogród Zoologiczny w opiece nad misiem.

Impreza urodzinowa jubilatów przyciągnęła do ZOO liczną grupę mieszkańców Warszawy. Odwiedzający nie zapomnieli o prezentach i obdarowali misie koszami suszonych owoców: jabłek, moreli, daktyli, gruszek, a także słoikami miodu oraz majonezu. Pracownicy ZOO przygotowali również atrakcje dla swoich podopiecznych, m.in. girlandy  jabłek czy tran. Największą niespodzianką był jednak urodzinowy tort przygotowany z zamrożonych wielkich galaretek, mięsa oraz ryb. Podczas urodzin nie zapomniano o dobrej zabawie. Misie od swoich opiekunów otrzymały wielkie pudła, a w nich… poszewki na poduszki, które są ich ulubionymi „zabawkami” oraz pączki. Energiczne niedźwiadki potrzebują wciąż nowych atrakcji, gdyż nie są w stanie skoncentrować się na jednym przedmiocie dłużej niż 15 minut. W trakcie urodzin odwiedzający ZOO mogli obserwować, jak dużą radość sprawiły im podarunki-frykasy.

***

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje się tu, m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego, a także masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Toyota czy Bentley. W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników. W swojej produkcji firma wykorzystuje najnowsze technologie, stąd część linii produkcyjnych jest wyposażona w roboty. Kongsberg Automotive jest zakładem wyjątkowym pod względem innowacyjności i wyróżnia się na tle innych produkcji w naszym kraju.

 

Więcej informacji udziela:

Magdalena Hayder

Procontent Communication

Mail: magdalena.hayder@procontent.pl

Tel.: 881 203 322