Skompletowanie wyprawki dla noworodka, która będzie zawierała najpotrzebniejsze rzeczy, może okazać się ciężkim wyzwaniem, szczególnie dla osób, które spodziewają się swojego pierwszego dziecka. Na przyjście na świat pociechy trzeba przygotować się dużo wcześniej, warto więc stworzyć listę najpotrzebniejszych rzeczy, których nie może zabraknąć.

Ubranka

Zakup ubranek dla waszej pociechy na pewno sprawi wam mnóstwo radości. Pamiętajcie jednak o jednej rzeczy – wybierajcie przede wszystkim rzeczy praktyczne, w których maluchowi będzie wygodnie. Co trzeba mieć więc na początek? Przede wszystkim:

– śpioszki – ok. 5 par;

– body z krótkim i długim rękawem – łącznie ok. 12 par;

– skarpetki – 5 par;

– 2 cienkie czapeczki.

Do tego w zależności od pory roku, w jakiej ma przyjść na świat wasza pociecha, musicie również zaopatrzyć się w kombinezon, rękawiczki, ciepłe czapeczki (na zimę) oraz cienki kombinezonik (na lato/wiosnę). Im więcej ubranek będziecie mieli, tym rzadziej będziecie musieli prać. Pamiętajcie jednak, żeby nie kupować za dużo rzeczy – maluch szybko z nich wyrośnie, więc niepotrzebnie wydacie zawrotne sumy pieniędzy.

Kosmetyki do pielęgnacji

Koniecznie musicie zaopatrzyć się przeznaczone dla niemowląt kosmetyki. Niezbędne są przede wszystkim płyn do kąpieli, oliwka, maść do smarowania pupy i taka przeciw odparzeniom, których dziecko może się nabawić przy noszeniu pieluch, chusteczki nawilżane do wycierania pupy, patyczki oraz nożyczki do obcinania paznokci. Do tego nie można zapomnieć o najważniejszej rzeczy – pieluchach. Dobrze jest zaopatrzyć się zarówno w te jednorazowe, przeznaczone dla niemowlaków, jak i również tetrowe i flanelowe.

Akcesoria

Jest ich całkiem spora lista, od tych przydatnych podczas kąpiel, po te na podróż, aż do wyposażenia pokoiku dziecka. Koniecznie musicie więc kupić:

– wanienkę;

– przewijak;

– ręczniki kąpielowe;

– fotelik do samochodu;

– łóżeczko ze szczebelkami, z odpowiednim materacem oraz kompletem pościeli;

– wózek. Jeśli dziecko ma urodzić się zimą konieczny będzie również ciepły śpiwór;

– komoda.

Artykuł powstał na podstawie: Jak spakować torbę do porodu – źródło babyboom.pl.