Już w niedzielę 20. marca 2016 r. Klienci Centrum Handlowego Galeria Bemowo w godzinach od 10:00 do 17:00 będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań przeprowadzanych przez specjalistów w  Osteobusie i Kardiobusie.

Po raz kolejny Galeria Bemowo angażuje się w projekt prospołeczny, który ma na celu pokazanie Klientom Centrum Handlowego, jak ważne jest regularne kontrolowanie swojego stanu zdrowia. W ramach działań prozdrowotnych wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z mobilnych gabinetów medycznych, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny.

Na parkingu Centrum pojawi się Kardiobus, w którym specjaliści ocenią wiek badanego serca i ocenią, jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu  sercowo-naczyniowego.  Każdy pacjent odwiedzający punkt mobilny otrzyma wyniki w formie papierowej. Do Galerii w szczególności powinny udać się osoby       po 40 roku życia, prowadzące siedzący tryb życia, palące lub cierpiące z powodu otyłości.

Natomiast w Osteobusie będzie możliwość sprawdzenia gęstości kości w badaniu densytometrycznym (rodzaj badania rentgenowskiego), które jest najlepszą dostępną metodą rozpoznawania osteoporozy. Mobilna pracownia rentgenowska wyposażona jest w najwyższej klasy aparat densytometryczny Hologic Discovery, który w diagnostyce i ocenie leczenia osteoporozy uważany jest za sprzęt najwyższej jakości. Badanie w Osteobusie zalecane jest wszystkim osobom po 21 roku życia.

Dodatkowo Centrum Medyczne Synexus przeprowadzi badania kontrolne. W tym dniu będzie można wykonać badania poziomu ciśnienia tętniczego, jak również sprawdzić poziom cukru we krwi. Chętni dokonają także pomiaru tkanki tłuszczowej (BMI). Ważnym elementem wydarzenia będą bezpłatne konsultacje dokonanych tego dnia pomiarów. Stoisko będzie można znaleźć na parterze obok lokalu Vision Express.fot.multidiagnostica

„Zdrowa Niedziela” odbędzie się 20. marca w godzinach od 10:00 do 17:00 w Centrum Handlowym Galeria Bemowo. Więcej informacji na www.galeria-bemowo.pl