kresto_sliwki_200

Na sezon soczystych i słodkich truskawek, moreli, malin oraz śliwek musimy zaczekać jeszcze kilka miesięcy. Niemniej nawet zimą możemy zapewnić sobie urozmaiconą i pełną cennych składników odżywczych dietę. Wybierając suszone owoce marki KRESTO w apetyczny i zdrowy sposób wypełnimy lukę w jadłospisie, spowodowaną ograniczonym dostępem do świeżych owoców oraz wzmocnimy nasz organizm dużą dawką witamin i minerałów.

Słodkości na zdrowie

Latem i jesienią znacznie łatwiej jest komponować pełnowartościowe posiłki, gdyż na każdym kroku możemy kupić dowolne sezonowe owoce i warzywa. Sprawa komplikuje się natomiast zimą oraz u progu wiosny, kiedy to natura oferuje nam uboższe plony. Na szczęście istnieje wiele produktów, które nie tylko smakują równie wyśmienicie, co świeże owoce, ale także odznaczają się bardzo wysoką zawartością korzystnych dla zdrowia mikro- oraz makroelementów. Do grona takich rarytasów należą bez wątpienia suszone owoce, które odnajdziemy między innymi w ofercie marki KRESTO. Ze względu na prozdrowotne właściwości, dietetycy szczególnie rekomendują regularne spożywanie suszonych moreli, śliwek, rodzynek i żurawiny. To właśnie dzięki nim bez względu na porę roku możemy zapewnić naszemu organizmowi dostęp do beta-karotenu, witaminy E, potasu, wapnia, fosforu, magnezu oraz cynku. Niepozorne rodzynki uzupełnią nasz jadłospis o jod, niezbędny dla właściwego funkcjonowania tarczycy oraz pomogą obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi. Suszone śliwki, ze względu na dużą zawartość pektyn, sprzyjają dietom odchudzających, na długo poskramiając nasz głód. Ponadto obecny w nich potas skutecznie zadba o odpowiednie ciśnienie krwi. Delikatne morele to z kolei nie tylko remedium na dolegliwości związane ze zbyt wolną przemianą materii, ale również smakołyk, który zaradzi niedoborom witaminy A. Kilka suszonych owoców żurawiny dziennie pozwoli natomiast zaradzić infekcjom pęcherza moczowego, obniży poziom cukru we krwi, wzmocni serce oraz wątrobę. Na korzyść suszonych owoców przemawia również fakt, iż bardzo łatwo dołączyć je do nawet najprostszych potraw. Garść Rodzynek marki KRESTO dopełni recepturę wszelkich ciast, ciasteczek i drożdżowych bułeczek. Śliwki suszone podkreślą smak domowego bigosu oraz pieczeni. Morele suszone stworzą ciekawy duet z grillowanym mięsem, a Żurawina stanie się niezastąpionym komponentem śniadaniowego musli.
Dzięki owocom suszonym marki KRESTO nawet zimą możemy zapewnić sobie nieograniczony dostęp do niezbędnych dla zdrowia witamin i minerałów, odkrywając jednocześnie zupełnie nowe, zaskakujące i przepyszne połączenia smaków i aromatów.
Rodzynki marki KRESTO
Masa netto: 200g
Cena brutto: 3,99 zł
Masa netto: 500 g
Cena brutto: 8, 59 zł
Inne Dostępne gramatury: 100 g, 1000 g

Morele suszone marki KRESTO
Dostępne gramatury: 200g, 500g
Cena brutto 200g: 5,99
Cena brutto 500g: 15,59

Śliwki suszone marki KRESTO
Dostępne gramatury: 200g, 500 g
Cena brutto 200 g: 5,99
Cena brutto 500 g: 15,59

Żurawina suszona marki KRESTO
Dostępne gramatury: 200 g, 500 g
Cena brutto 200 g: 8,99
Cena brutto 500g: 17,99

Firma VOG Polska Sp. z o.o. powstała w 1994 roku, początkowo pod nazwą KRESTO- Polska. W 1999 pozyskała nowego właściciela VOG AG-austriackie przedsiębiorstwo z centralno-europejską kompetencją, własnymi spółkami w 7 krajach, doświadczeniem w produkcji win i oleju jadalnego, jak również w imporcie oraz w handlu produktami spożywczymi i przemysłowymi. Certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoką jakość produktów.
VOG Polska Sp. z o.o.
ul.Przemysłowa 8
96-100 Skierniewice
www.vog.pl