Sezon skoków narciarskich ruszył niecałe dwa miesiące temu. Jednak sportowe emocje będą towarzyszyć kibicom jeszcze do połowy marca. Organizatorzy, chcąc zapewnić im jak największy komfort oglądania widowisk, zdecydowali się na wykorzystanie systemów trybun i scen Event, innowacyjny system opracowany przez firmę Layher.

Skoki narciarskie cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród polskich, ale również niemieckich i austriackich kibiców. Organizatorzy największych imprez zimowych stale poszukują rozwiązań, które umożliwią przygotowanie jak najlepszych miejsc dla fanów. Podstawowym warunkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywających na terenie wydarzenia. Trybuny podczas tego typu imprez muszą odznaczać się najwyższą jakością i stabilnością, a także sprawdzać się w trudnych warunkach pogodowych. Dlatego też inwestorzy, chcąc uniknąć 1_Zimowe trybuny do zadan specjalnychdługotrwałego procesu budowania widowni stałych, decydują się na zastosowanie systemu trybun Event. W Polsce tego typu rozwiązania oferuje firma Layher, produkująca konstrukcje mające zastosowanie zarówno podczas imprez plenerowych, jak również odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych. Wytrzymałość materiałów stosowanych przy produkcji systemu, pozwala na jego wielokrotne wykorzystanie oraz ustawienie w dowolnym miejscu. Co ciekawe, ten uniwersalny system powstaje na bazie rusztowań budowlanych i jest kompatybilny z innymi elementami marki Layher.

Jedną z zalet systemu trybun Event jest bardzo prosty montaż. Wszystkie połączenia i mocowania nie wymagają użycia śrub. Najczęściej urządzenia pomocnicze wykorzystuje się w przypadku konstrukcji nietypowych, takich jak budowa trybun na wysokościach lub pośród drzew. System Event jest na tyle mobilny, że może być wykorzystywany w najtrudniejszych warunkach przestrzennych.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby system trybun i scen Event mógł być wykorzystany przy organizacji zarówno mniejszych, jak i największych imprez i  wydarzeń. Elementy Layher zostały zaprojektowane w taki sposób, by ich transport i przechowywanie nie stanowiły problemu, nawet przy tak dużych wydarzeniach jak Puchar Świata w skokach narciarskich. Nasze konstrukcje znakomicie sprawdzają się również przy organizacji wszelkiego rodzaju koncertów. W tym roku, przy ich pomocy zostały zorganizowane imprezy sylwestrowe w m.in. Katowicach, Warszawie oraz Krakowie. Należy podkreślić, że są to wydarzenia, które wymagają rozbudowanego systemu nagłośnienia oraz oświetlenia. Nasz system pozwala sprostać tym wszystkim wymaganiom – mówi Grzegorz Dziewulski, prezes Layher Sp. z o.o.

Trybuny systemu Event to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie elementów rusztowania do potrzeb najróżniejszych imprez masowych z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Organizatorzy powinni jednak pamiętać, że przepisy i ustawy obowiązujące na terenie danego wydarzenia mogą różnić się od tych przestrzeganych przy stawianiu zwykłych rusztowań. W przypadku dobrze opracowanych projektów, organizacja największych imprez zimowych nie musi jednak oznaczać długotrwałego procesu przygotowań.


Layher to globalny lider w zakresie produkcji systemów rusztowań. Od 70 lat jest synonimem innowacyjności, najwyższej jakości i gospodarności oraz bezpieczeństwa. W Polsce obecny od 1997 roku. Firma wspiera swoich klientów oferując im doradztwo i wsparcie techniczne przy planowaniu i realizacji projektów. Dział techniczny odpowiada za przygotowanie projektu wraz ze schematami poszczególnych etapów montażu rusztowań oraz planami ich zabudowy. Prowadzi także szkolenia dla montażystów oraz kadry nadzorczej, zarządzającej, kierowników budów, majstrów i brygadzistów. Wszystkie produkty Layher wytwarzane są na południu Niemiec, w jedynej fabryce w Güglingen-Eibensbach.

Więcej informacji:

1_Zimowe trybuny do zadan specjalnychAleksandra Franas

Mail: aleksandra.franas@procontent.pl

Tel.: +48 22 404 98 97 wew.109