Budowa własnych czterech kątów, to zadanie nie łatwe, podejmując je, musimy zwrócić uwagę na bardzo wiele aspektów i szczegółów. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata – często nawet na całe życie. Dlatego tak ważne jest, by w każdym calu zaplanować i dopilnować budowy mieszkania, tak byśmy bez problemu mogli korzystać z niego przez długie lata.

Pierwszym krokiem do wymarzonego domu, będzie oczywiście znalezienie odpowiedniej ekipy budowlanej. Dobrze dobrani fachowcy, będą gwarantem pięknego i funkcjonalnego domu. Jednak jak znaleźć taką ekipę, która w pełni zrozumie nasze potrzeby i wymagania, a co ważniejsze będzie w stanie im sprostać?

Gdzie szukać budowlańców?

Możliwości i miejsc w których możemy znaleźć idealną ekipę budowlaną, jest dzisiaj bardzo wiele. Rekonesans i zapoznanie się z opiniami na temat danej firmy, to najważniejszy krok, który powinniśmy wykonać zanim podpiszemy umowę.

Jakkolwiek trywialnie to nie zabrzmi, ekipę budowlaną można znaleźć na zwykłym spacerze. Jeśli planujecie budowę domu, rozglądajcie się po działkach na których takowe już trwają. Bardzo możliwe że któraś z nich, zwróci waszą uwagę – oczywiście w pozytywny sposób. Wtedy watro będzie dopisać ją do waszej listy ewentualnych wykonawców.

Kolejnym miejscem w którym możemy z pozytywnym skutkiem szukać ekipy budowlanej, jest internet. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie opinie i komentarze znalezione w sieci są rzetelne. A wynika to przede wszystkim z anonimowości internetu. Bardzo często stosowaną praktyką, jest podszywanie się pod własnych klientów na wszelkiego rodzaju forach internetowych i wystawianie sobie pozytywnych opinii. To samo tyczy się opinii negatywnych. Mogą one wynikać z nieuczciwej konkurencji, lub zwyczajnie być wynikiem frustracji klienta, który nie dogadał się z ekipą w sprawach wykraczających poza umowę.

Kolejnym, chyba oczywistym krokiem, podczas poszukiwań ekipy budowlanej, będzie zasięgnięcie opinii rodziny i znajomych, którzy budowę domu mają już za sobą. Być może będą oni w stanie polecić wam rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy budowlanej?

Najważniejsze, by składała się ona z pracowników wykwalifikowanych w różnych dziedzinach. Idealnie sprawdza się tu powiedzenie, że jeśli ktoś zna się na wszystkim, to nie zna się na niczym. Budowa domu, to zadanie wymagające wiedzy i umiejętności z różnorodnych dziedzin – takich jak murarstwo, elektryka czy hydraulika. Rozwiązaniem idealnym, było by znalezienie wykonawców, w których ekipie znajdują się specjaliści od każdej dziedziny. Nie tylko będziemy mieć większe szanse na bezusterkowy montaż elementów, ale także w razie ewentualnych problemów, łatwiej będzie wskazać osobę odpowiedzialną za konkretną wadę i wymuszenie na niej jej poprawienie