Ogłoszenie laureatów konkursu COLORS by Artystyczna Podróż Hestii podczas wernisażu wystawy na Mysiej 3 spotkało się z dużym zainteresowaniem publiczności. Jury konkursu wybrało najlepsze prace z ponad 5600 zgłoszeń. Za zwycięskie zdjęcie autor – Piotra Maślanka (na Instagramie znany jako piomas) pojedzie w artystyczną podróż do Cinque Terre we Włoszech.

Podczas wystawy można było zobaczyć 30 najlepszych zdjęć wybranych przez jury. Do grona oceniających nadesłane zdjęcia dołączyły w tym roku utalentowane postacie polskiej fotografii – Marta Wojtal i Weronika Izdebska. Obok Piotra Maślanki, w pierwszej trójce znaleźli się Mariusz Majewski (funkyspion) i Krzysztof Kaszuba (krzysiek.ka). Od 6 do 12 grudnia najlepsze prace konkursowe będzie można zobaczyć również w Gdańsku, w galerii Sztuka Wyboru.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji były kolory. Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło zrobić zdjęcie za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu i opublikować je na Instagramie z hashtagiem #apcolors2018. Zwycięzca konkursu, Piotr Maślanka, pojedzie w artystyczną podróż do regionu słynącego z niezwykłych kolorów – Cinque Terre we Włoszech.
– Tegoroczny temat był trudny w kontekście wyboru zwycięskiego zdjęcia. Trudno było spośród wszystkich kolorów wybrać coś, co jest nieoczywiste, niekonwencjonalne – mówi Marta Śliwicka, pomysłodawczyni i współprowadząca profil Artystyczna Podróż na Instagramie. – Chciałyśmy, aby coś nas zaskoczyło i zaskoczyło również naszą instagramową publiczność. Taka dokładnie była zwycięska praca Piotra Maślanki – dodaje Marta Śliwicka.
W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę ponad 5600 zdjęć, spośród których wybrano 30 finalistów. Liczba i wysoka jakość prac sprawiły, że tegoroczne obrady były niebywale burzliwe i czasochłonne.
Profil @artystycznapodroz na Instagramie gromadzi pasjonatów fotografii, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. To jedyna w swoim rodzaju społeczność miłośników sztuki, która nie ma żadnych ograniczeń w formie wyrazu i jest jednocześnie osiągalna dla każdego, bowiem do jej tworzenia potrzebny jest jedynie telefon komórkowy. Profil funkcjonuje od 2015 roku i jest prowadzony przez Marię Rosę i Martę Śliwicką. Obserwuje go już ponad 19 tysięcy osób, a hashtagiem #artystycznapodroż zostało oznaczonych już ponad 325 tysięcy zdjęć.
COLORS to trzecia edycja konkursu organizowanego przez Artystyczną Podróż. Do pierwszej edycji, pod hasłem TERAZ by Artystyczna Podróż, jesienią 2016 roku zostało zgłoszonych prawie 5000 fotografii. W drugiej edycji konkurs powrócił pod hasłem LIGHTS by Artystyczna Podróż, a nadanie konkretnego tematu zawęziło liczbę zgłoszeń do 2700 fotografii. Mecenasem konkursu jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia, które propaguje nie tylko sztukę wysoką, ale również tę dostępną na popularnym Instagramie.
Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu: www.artystycznapodroz.pl