W grudniu 2014 roku rejestr EURid nawiązał współpracę ze znaną z licznych działań na rzecz ochrony przyrody hiszpańską organizacją non profit FAPAS, aby zrekompensować swoją emisję CO2.

W ramach programu „+BEARS –CO2” EURid przyczynił się do ochrony klimatu, równocześnie pomagając w ochronie europejskiego niedźwiedzia brunatnego (Ursus arctos arctos), zamieszkującego Góry Kantabryjskie w Hiszpanii.

„Od 2011 roku staramy się być bardziej zieloni w każdym z prowadzonych przez siebie działań. Jest to po prostu jeden z wielu przejawów naszego zaangażowania w ograniczanie własnego śladu węglowego” – skomentował Dyrektor EURid ds. Kontaktów Zewnętrznych, Giovanni Seppia. W Proazie w Asturii zasadzono 320 drzewek owocowych (rekompensujących pięć ton węgla emitowanych co roku przez 20 lat), przyczyniając się do zwiększenia bioróżnorodności w tym regionie. Przez trzy kolejne lata projekt ten był organizowany przez Naturefund. Katja Wiese, Dyrektor Naturefund, stwierdziła: „Jestem naprawdę zadowolona ze współpracy z EURid-em oraz z możliwości zasadzenia drzew w różnych miejscach w Europie. W ten sposób nie tylko przyczyniamy się do ochrony klimatu, ale także wzmacniamy europejską sieć aktywistów klimatycznych.”

Więcej informacji na temat polityki środowiskowej EURid można znaleźć tutaj: http://www.eurid.eu/en/about-us/going-green

Aby dowiedzieć się więcej o działaniach EURid na rzecz promowania bardziej zielonego świata, prosimy napisać do nas na adres: info@eurid.eu

Domena .eu należy do jednej z najpopularniejszych domen najwyższego poziomu na świecie. Oferuje wspólną tożsamość w Internecie dla 500 milionów Europejczyków w 31 krajach. Od momentu pojawienia się domeny w sieci w 2005 roku zarejestrowano już ponad 3,5 mln adresów z końcówką .eu. Wiele firm oraz marek, takich jak Fairtrade International, Foot Locker, Louis Vuitton, MAN Group, Microsoft Corporation, Orangina czy Toyota, używa adresu .eu ze względów praktycznych i aby podkreślić swoje europejskie pochodzenie oraz biznesowe ambicje.

EURid to organizacja non profit, która na wskutek przetargu, została powołana przez Komisję Europejską do zawiadywania domeną .eu najwyższego poziomu. EURid współpracuje z ponad 750 akredytowanymi rejestratorami i zapewnia wsparcie w 24 oficjalnych językach UE. Jako organizacja zaangażowana w ochronę środowiska naturalnego, EURid jest zarejestrowany we Wspólnotowym systemie ekozarządzania i audytu (EMAS). EURid ma siedzibę główną w Brukseli oraz biura regionalne w Pizie (Włochy), Pradze (Republika Czeska) i Sztokholmie (Szwecja).

 

Więcej informacji można znaleźć na: http://www.eurid.eu