Dalszy wzrost rejestrów domeny .eu w III kwartale 2014 r.

Jak wynika z opublikowanego raportu na temat postępów rejestru .eu EURid, całkowita liczba rejestracji nazw domen .eu wzrosła w III kwartale 2014 roku o 4,7% w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku.

„Ponieważ nowe domeny generyczne najwyższego poziomu (gTLD) nadal walczą o jak najlepsze miejsce w zmieniającym się krajobrazie TLD, znaczne tempo wzrostu dodatkowo potwierdziło stabilną pozycję .eu na rynku nazw domen” — skomentował Dyrektor Generalny EURid Marc Van Wesemael.

Liczba rejestracji domen .eu wzrosła w 24 z 28 krajów członkowskich UE. Malta, Grecja i Luksemburg osiągnęły wynik przekraczający 5%.

W III kwartale rejestr EURid uruchomił także swój nowy system rejestracji, aby zwiększyć swoją skuteczność i lepiej wypełniać normy  RFC.  W ten sposób zapewnia lepszą obsługę społeczności rejestratorów .eu, a w efekcie także posiadaczom nazw domen.

Pełny raport można pobrać tutaj: http://link.eurid.eu/reports

Informacje o .eu i EURid

Domena .eu należy do jednej z najpopularniejszych domen najwyższego poziomu na świecie. Oferuje wspólną tożsamość w Internecie dla 500 milionów Europejczyków w 31 krajach. Od momentu pojawienia się domeny w sieci w 2005 roku zarejestrowano już ponad 3,5 mln adresów z końcówką .eu. Wiele firm oraz marek, takich jak Fairtrade International, Foot Locker, Louis Vuitton, MAN Group, Microsoft Corporation, Orangina czy Toyota, używa adresu .eu ze względów praktycznych i aby podkreślić swoje europejskie pochodzenie oraz biznesowe ambicje.

EURid to organizacja non profit, która na skutek przetargu została powołana przez Komisję Europejską do zawiadywania domeną .eu najwyższego poziomu. EURid współpracuje z ponad 750 akredytowanymi rejestratorami i zapewnia wsparcie w 24 oficjalnych językach UE. Organizacja przykłada szczególną wagę do ochrony danych i od roku 2013 jest w posiadaniu certyfikatu bezpieczeństwa ISO27001 security standard. Jako organizacja zaangażowana w ochronę środowiska naturalnego, EURid jest zarejestrowany we Wspólnotowym systemie ekozarządzania i audytu (EMAS). EURid ma siedzibę główną w Brukseli oraz biura regionalne w Pizie (Włochy), Pradze (Republika Czeska) i Sztokholmie (Szwecja).

Więcej informacji można znaleźć na: http://www.eurid.eu