E-sklep sieci RTV Euro AGD uznano za najlepszy w dorocznym rankingu Money.pl. Euro.com.pl zwyciężyło w kategorii „Elektronika i AGD”, do której zaklasyfikowano e-sklepy komputerowe, RTV, AGD, fotograficzne.

W zestawieniu wzięto pod uwagę ponad 100 e-sklepów w 9 kategoriach. Z każdej kategorii wybrano po 15 serwisów, które w ciągu roku poprzedzającego badanie odwiedziło najwięcej osób (czyli ranking uwzględnia tylko najpopularniejsze e-sklepy). Kolejność ustalono oceniając e-sklepy w oparciu o 60 kryteriów, podzielonych na 10 grup: asortyment, informacje o produkcie, procedura zamawiania i dostaw, sposoby płatności, kontakt z klientem, jakość obsługi, łatwość dotarcia do informacji, przejrzystość i budowa strony, bonusy i pozostałe. Wyboru sklepu roku dokonano na postawie zalet, które mają największe znaczenie dla potencjalnych klientów czyli wybrano e-sklepy najlepiej zorganizowane, dysponujące najciekawszą ofertą i najbardziej dbające o kupujących.

Sklep euro.com.pl zdobył 78 punktów na 100 możliwych i został uznany za najlepszy w rankingu.

„Bardzo nas cieszą wysokie noty jakie osiąga nasz sklep internetowy wśród klientów. Od samego początku ciężko pracujemy, aby podnosić jakość usług – nasz sklep stale się rozwija badając preferencje i potrzeby osób robiących zakupy w sieci. Taki wynik jest bardzo mobilizujący – zwłaszcza iż przed nami gorący świąteczny okres. Wyniki badań mówią, że blisko połowa Polaków zamierza zrobić zakupy świątecznych prezentów za pośrednictwem sieci a nasz sklep przygotował nowe funkcjonalności z myślą nawet o tych którzy zostawiają wszytko na ostatnią chwilę.” – powiedział Tomasz Siedlecki, Dyr. Ds. Marketingu.

Ranking wraz z punktacją:

1. euro.com.pl 78,0
2. redcoon.pl    77,5
3. komputronik.pl    75,0
4. electro.pl    74,5
5. neo24.pl    72,5
6. oleole.pl    70,0
7. mediamarkt.pl    69,0
7. saturn.pl    69,0
9. agito.pl    65,0
10. morele.net    64,5

***

RTV Euro AGD jest największą ogólnopolską wyspecjalizowaną siecią detaliczną oferującą sprzęt audio-wideo, sprzęt gospodarstwa domowego, laptopy i inny sprzęt komputerowy, sprzęt telekomunikacyjny, sprzęt fotograficzny oraz akcesoria. Firma oferuje też wiele usług związanych ze sprzedażą (dostawy, raty, rozszerzenie gwarancji czy montaż) oraz możliwość zakupu sprzętu w 204 salonach sprzedaży w 110 miastach w Polsce, a także przez telefon lub przez internet za pomocą sklepu on-line www.euro.com.pl.