Planowanie ścieżki rozwoju ma sens

Obecnie społeczeństwo prężnie dąży ku rozwojowi edukacyjnemu i/lub zawodowemu, a planowanie ścieżki rozwoju osobistego nabiera większego sensu. Pomimo panującego przesytu wszelkiego rodzaju informacji, niełatwo jest znaleźć wartościowe treści na „już”. Najłatwiej jest szukać w Internecie, a tam informacje są chaotycznie rozproszone. Stąd też dość duże zainteresowanie szkoleniami, które mają zbierać najważniejsze treści i atrakcyjnie je przekazywać.

Sanora - odwrócone przetargi na szkolenia online
Sanora – planowanie ścieżki rozwoju osobistego

Atrakcyjna forma i poukładana wiedza wpływają na wysokie ceny szkoleń. Na szczęście sieć oferuje coraz więcej narzędzi do zdobywania ciekawych kursów i szkoleń za ceny, na jakie stać każdego. Przykładem jest powstający startup Sanora (http://e-sanora.eu/), którego celem jest dostarczanie odpowiedniej wiedzy do osób ściśle nią zainteresowanych. Sanora to nic innego jak przetargi na szkolenia oparte na aukcjach spadających oraz e-trener, czyli swoisty doradca szkoleniowy, prowadzący użytkownika najlepszą dla niego ścieżką rozwoju.

Sanora to korzyści obopólne.

Dla mających wiedzę:

1. Sprzedaż lub udostępnianie gotowych e-kursów oraz tworzenie interaktywnych szkoleń;

2. Możliwość ubrania treści w atrakcyjną formę;

3. Możliwość rozwoju poprzez zbieranie ocen i obserwowanie innych trenerów

4. I wiele innych.

Dla poszukujących wiedzę:

1. Szkolenia online na różne tematy

2. Przetargi na szkolenia internetowe są organizowane przez użytkownika, który sam ustala kwotę, jaką jest w stanie poświęcić na dany kurs.

3. Możliwość oceny trenera.

4. Planowanie ścieżki rozwoju wraz z e-trenerem.

5. I inne.

Odwrócone przetargi na szkolenia

Ważną innowacją Sanory, wyróżniającą ją na tle podobnych rozwiązań są wspomniane aukcje odwrócone (spadające), polegające na tworzeniu przez kupującego aukcji na szkolenia z określoną kwotą maksymalną oraz na składaniu ofert przez sprzedających.

Doradca szkoleniowy

Ważny jest również inteligentny system, pomocny m.in. podczas wyboru szkoleń. Działa on jak doradca edukacyjny, podpowiadający jaka tematyka lub poziom nauki byłaby dla użytkownika adekwatna. Wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać, stąd e-trener okazuje się dobrym pomocnikiem.