Każdy, kto kiedykolwiek pracował zawodowo lub prowadził własną działalność gospodarczą zapewne zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie zarządzanie. Odpowiada ono za właściwy podział obowiązków i za to, że żaden z pracowników nie ma zbyt wiele lub za mało przydzielonych zadań. Problem ten jest szczególnie widoczny w sektorze nowych technologii. Oprogramowanie jest z natury bardzo skomplikowane. Wiele wersji, aktualizacji, poprawek i powtarzających się lub przeczących sobie pomysłów skutkuje często bałaganem w kodzie. To prowadzi do złej wydajności, wielu problemów i w efekcie do utraty klientów. Dobra koordynacja pracy zespołu jest absolutnie niezbędna.

Na szczęście, branża znalazła już rozwiązanie tego problemu. Zbawcą wielu firm jest tak zwane project management software (PPM), czyli oprogramowanie do zarządzania projektami. Jego rodzajów jest wiele i nie sposób wymienić tutaj wszystkich, dlatego skupmy się na reprezentatywnym przykładzie – JIRA.

Mimo zabawnej nazwy (wywodzącej się od Godzilli) można określić JIRA mianem potężnego narzędzia. Zapewnia kompleksowe śledzenie błędów i uwag użytkowników oraz funkcje służące do zarządzania. Jeśli nadal brzmi to niejasno, na razie powinien wystarczyć sam fakt, że sporo znanego oprogramowania, jak na przykład Skype, nie miałoby obecnej jakości bez tej platformy.

Jednak, JIRA także ma swoje ograniczenia. Jedną z głównych cech tej platformy jest natomiast jej modularność – JIRA można zmieniać wedle własnego gustu dzięki dodatkom z Atlassian Marketplace (Atlassian to autorzy JIRA, stąd taka nazwa). Nie są to tylko niewielkie dodatki, niektóre z nich są wypełnione po brzegi funkcjami, od usprawnień technicznych po całkowicie nowe interfejsy graficzne. Przykładowo, wtyczka BigPicture dodaje diagramy Gantta, filtrowane danych, mapy projektów i filtry danych. Przekłada się to na poziom kontroli nie tylko ponad możliwości JIRA, ale też całej reszty tego typu oprogramowania. Dla profesjonalnego managera jest to niczym scyzoryk lub multitool dla zapalonego miłośnika przetrwania.

Świat zarządzania projektami oraz służącego mu oprogramowania jest dość złożony. Jeżeli macie Państwo ochotę na więcej informacji, lub wprost przeciwnie, nie chcecie dostawać od nas Informacji Prasowych – wystarczy jeden e-mail na adres marketing@softwareplant.eu i zajmiemy się tym.

Pozdrawiamy,
Zespół Big Picture

KONTAKT

Matthew Jagiello

PR Manager

mateusz.jagiello@softwareplant.eu

https://twitter.com/softplant

BigPicture Team