Marka Kredito24 PolLogo-plska, wchodząca w skład niemieckiej firmy Kreditech Holding SSL GmbH, obchodzi drugie urodziny. Platforma oferująca mikropożyczki online zdążyła w tym czasie wypracować stabilną pozycję na polskim rynku kredytowym, jednocześnie wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które zrewolucjonizowały rynek pożyczkowy. Autorski system scoringu Kredito24 rozpatruje prawie 5000 wniosków dziennie.

Cecha, która charakteryzuje, a zarazem wyróżnia Kredito24 spośród innych firm z branży, to fakt, iż technologia scoringowa jest innowacyjna nie tylko na skalę europejską, lecz również światową. Polska marka pierwsze kroki stawiała wraz z innymi firmami z branży mikropożyczek, by w krótkim czasie stać się liderem w dziedzinie innowacyjności, jak również jedną z najczęściej wybieranych firm przez polskich Konsumentów. Nowoczesny scoring jest znacznie szybszy i bardziej wiarygodny od dotychczas stosowanych metod wyliczania zdolności kredytowej na polskim rynku kredytowym, gdyż niweluje potrzebę opierania decyzji wyłącznie na informacjach pochodzących z baz biur informacji kredytowych, takich jak BIG, czy BIK.

Technologia stosowana przez Kredito24 Polska, oparta o BIG DATA, pozwala na wydanie niezwykle szybkiej decyzji, co skutkuje ekspresowymi przelewami, księgowanymi na koncie Klienta do 10 minut od wydania decyzji pożyczkowej – mówi Katarzyna Małolepszy, manager w Kredito24.  – Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych firm, nasi Klienci nie muszą dokonywać opłaty werfyikacyjnej podczas składania wniosku na stronie. Wystarczy, że zalogują się do swojej bankowości online, dzięki czemu nasz calkowicie zautomatyzowany system zweryfikuje tożsamość wnioskujące – dodaje Małolepszy.

Należy także podkreślić, iż dzięki znakomiecie rozwiniętej technologii BIG DATA i szerokiej bazie Klientów, firma Kredito24 niemal całkowicie minimalizuje możliwość zaciągnięcia pożyczki przez osoby, które nie będą w stanie uregulować zobowiązania. Wykorzystanie BIG DATA w windykacji zrewoluzjonizowało pozycję firmy, a tradycyjna segmentacja straciła na znaczeniu. Jednocześnie polska marka nieustannie poszerza wachlarz oferowanych usług, dostarczając elastyczne produkty finansowe online i offline, takie jak flexiCredits, przedpłacone karty kredytowe, czy e-portfele. Kredito24 zoptymalizowało rynek pod względem scoringowym i produktowym. Jedną z nowości jest aplikacja na iOS i Androida. Firma jest też prekursorem aplikacji KontoConnect, za pośrednictwem, której Klienci logując się do swojego konta bankowego, potwierdzają fakt bycia posiadaczem rachunku, bez potrzeby przelewania 1 grosza.

***

O Kredito24: Kredito24 jest liderem technologicznym szybkich pożyczek online i polskim oddziałem niemieckiej firmy Kreditech Holding SSL Gmbh. Firma działa również na rynku hiszpańskim, czeskim,meksykańskim i australijskim. Sukces na obecnych rynkach wpłynął na decyzję o rozszerzeniu działalności o kilka kolejnych, również poza Europą. Klienci wysoko oceniają Kredito24.pl. O jakości firmy świadczy fakt, że 70% klientów chętnie wraca po kolejne pożyczki. Dominantą tego wyniku jest technologia. To podstawowy atut Kredito24. Oparty na innowacyjnym algorytmie system oceny zdolności kredytowej jest w stanie przetworzyć równocześnie niezliczoną liczbę wniosków kredytowych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Kredito24 współpracuje z wieloma firmami w Polsce m.in. z dostawcami obsługującymi ekspresowe płatności (DOTPAY, ZPAY), bankami i firmami dostarczającymi dane nie tylko po to, by zbadać czyjąś historię kredytową (KRD, INFOMONITOR, ERIF), ale także by zanalizować każdą informację online, którą można znaleźć o danej osobie, a która jest następnie włączona do wysoce złożonego modelu scoringowego. Jest to zupełnie innowacyjny model służący do podejmowania decyzji kredytowych, który wkracza poza analizowanie historii kredytowej lub danych demograficznych.