Aktualnie w sądach w Polsce jest 15 mln spraw. Co roku miliony osób i firm potrzebują profesjonalnej pomocy i zapewnienia, że podjęte działania są właściwe. Dotąd szukanie adwokatów i radców prawnych opierało się na zapytaniu znajomego lub rodziny. Nie jest to jednak efektywna forma szukania pomocy w sprawach wymagających specjalistycznej wiedzy.

Pomoc prawnika ratuje

Serwis www.specprawnik.pl został  uruchomiony w listopadzie 2013 roku . Do tej pory ponad 1500 radców prawnych i adwokatów z całego kraju pomogło setkom klientów. Wśród nich byli klienci w sprawach związanych z alimentami, długami, sprawami pracowniczymi, związanymi z prowadzeniem firmy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy pomóc ludziom znaleźć właściwego prawnika. Ważne jest, by każdy mógł szybko otrzymać pomoc i poczuć się pewniej . Często chodzi przecież o nasz majątek, pieniądze, mieszkanie, chcemy mieć prawnika, który dobrze zrozumie nas i naszą sytuację” wyjaśnia Katarzyna Abramowicz ze specprawnik.pl.

Pomagają prawnicy z całej Polski

szczęśliwy prawnik i klientWitryna została w listopadzie wzbogacona o możliwość zadania bezpłatnego pytania do profesjonalnego prawnika. Pytania mogą dotyczyć ogólnych problemów prawnych np. tego jak spisać testament, jak ochronić się przed działaniem konkurenta. Pytania użytkowników są przekazywane do doświadczonych prawników, którzy mają odpowiednią wiedzę w danym zakresie.  Jeśli pytanie jest bardzo skomplikowane, można skontaktować się z prawnikiem osobiście i bezpośrednio, a nawet anonimowo.

Jeśli potrzebujemy prawnika do sprawy sądowej, serwis pozwala skontaktować się z najbliższymi prawnikami z okolicy i umożliwia wysłanie zapytania o dostępność i cenę do kilku specjalistów jednym kliknięciem. Każdy prawnik określi nam swoją cenę poprowadzenia sprawy.  Łatwo możemy porównać stawki, terminy spotkań oraz doświadczenie prawników.  Bardzo często cena zależy od doświadczenia adwokatów i radców prawnych, lat przepracowanych w zawodzie, skomplikowania sprawy. Jednak można znaleźć szybko pomoc już od 50 zł za konsultacje. Specprawnik daje możliwość wypróbowania różnych prawników online czy uzyskania odpowiedzi od wielu prawników w tej samej sprawie.

Prawnik widzi więcej

W ostatnich latach pojawiło się wiele szokujących spraw, których przyczyną było niepoprawne zidentyfikowanie problemu prawnego i związanych z nim zagrożeń, czy podjęcie decyzji prawnej w oparciu o poradę osoby, która nie znała się na prawie. Korzystając z prawników serwisu można zyskać szansę na pozytywne zakończenie naszej sprawy.

Główną motywacją serwisu jest by serwis szybko pomagał wybrać i skontaktować się z prawnikiem.  Wielu prawników, to prawnicy z prestiżowych kancelarii, wielu z praktyką ponad 5 lat,  naukowym dorobkiem, znaczną liczbą opisów spraw w których brali udział. To co serwis oferuje dodatkowo oprócz czołowych prawników to fakt, że nie ma znaczenia, czy mieszkasz w Poznaniu, Warszawie czy Obornikach Śląskich.” Po prostu staramy się szukać tych prawników, którzy są najskuteczniejsi na rynku ,którzy mają największe doświadczenie w bardzo konkretnych dziedzinach i oferują swoje usługi na najwyższym poziomie”– wyjaśnia Katarzyna Abramowicz.