NEC Display Solutions zastosował innowacyjną technologię dotykową ShadowSense™ w pięciu monitorach wielkoformatowych ze swojej serii Professional (P). Monitory o rozmiarach od 40” do 80” obsługują do sześciu punktów dotyku jednocześnie, oferując wysoką wydajność, jasność oraz funkcjonalność jakich klienci oczekują od flagowej linii monitorów wielkoformatowych NEC.

W odróżnieniu od innych systemów optycznych, technologia ShadowSense™ wykorzystuje wysokowydajne sensory, co przekłada się na możliwość pracy w środowiskach o wysokiej jasności i zapewnia optymalną wydajność, stabilność i dokładność. Monitory ShadowSense™ są zdecydowanie mniej podatne na uszkodzenia w porównaniu z modelami opartymi na innej optycznej technologii dotykowej. Urządzenia są idealne do zastosowań 24/7 w wymagających warunkach, gdzie potrzebna jest niezawodna technologia multi-touch. Najważniejsze obszary, w których można wykorzystać te monitory to Digital Signage, rozwiązania typu „way-finder” oraz kioski samoobsługowe w centrach handlowych, restauracje szybkiej obsługi, porty lotnicze, kompleksy kinowe i wiele innych. W sektorze edukacyjnym i korporacyjnym monitory te świetnie sprawdzą się w salach konferencyjnych lub wykładowych, w których np. ze względu na oświetlenie, bądź wymiary pomieszczenia lepszym rozwiązaniem będzie monitor dotykowy niż tablica interaktywna.

“Konsumenci coraz bardziej koncentrują się na technologii dotykowej – poczynając od smartfonów i tabletów, poprzez tablice interaktywne w salach konferencyjnych, aż po kioski samoobsługowe w restauracjach szybkiej obsługi i miejscach spędzania wolnego czasu. Ta tendencja wpływa na szybkie wprowadzanie rozwiązań dotykowych również na rynku cyfrowych ekranów”. – powiedziała Daniela Dexheimer, Product Manager Solutions w NEC Display Solutions Europe – „Nasze nowe monitory wielkoformatowe z serii P dysponują technologią ShadowSense™ z możliwościami multi-touch, na której firmy mogą polegać, jeżeli chodzi o dokładność działania w trybie 24/7.”

Monitory wyróżniają się wyjątkowo odporną konstrukcją, włącznie z hartowaną szybą ochronną. Powłoka antyrefleksyjna zapewnia optymalną czytelność w jasnym świetle, a zużycie i rysy pozostają bez wpływu na niezawodność działania. Monitory dotykowe NEC ShadowSense™ umożliwiają precyzyjne dopasowanie parametrów ekranu dotykowego do konkretnych wymagań klienta i zastosowań. Przykładowo użytkownik może definiować zakres detekcji unikając w ten sposób przypadkowego wyzwolenia dotyku (np. postawienie kubka z kawą na powierzchni dotykowej nie będzie traktowane jako celowy dotyk).

Użytkownicy mogą wykorzystywać różne moduły OPS w celu zwiększenia możliwości monitorów dotykowych, jak również zabezpieczenia przyszłej funkcjonalności poprzez możliwość modernizacji wydajności monitorów w dowolnym czasie bez konieczności używania zewnętrznych przewodów lub urządzeń. Ponadto funkcja Plug & Play dla wszystkich najważniejszych systemów operacyjnych oznacza brak konieczności kalibracji czy instalacji sterowników.

Zgodnie z filozofią NEC Green Vision monitory oferują tryb oszczędzania energii i mogą zostać zaprogramowane tak, aby „wybudzały się” poprzez dotyk, co zapewnia dalsze oszczędności energii.

Ponadto użytkownicy mogą przeprowadzać automatyczne testy w celu określenia czy występują jakiekolwiek problemy z monitorem dotykowym.

Dostępność
Monitory wielkoformatowe NEC P403 SST, P463 SST oraz P553 SST są już dostępne na rynku natomiast P703 SST i P801 SST wejdą się w sprzedaży w grudniu br.