Twoje dziecko często korzysta z Facebooka? Uważaj na kolejną odsłonę wymuszeń kliknięć „Lubię To”. Eksperci rozwiązań antywirusowych AVG ostrzegają atakiem wymierzonym w najmłodszych użytkowników.

 

O co chodzi?

                      

Na profilach facebookowych widzimy fałszywą informację prasową, według której wakacje mają zostać przedłużone aż o dwa tygodnie. Wiarygodność wiadomości jest wzmocniona wizerunkiem minister edukacji podczas konferencji prasowej.

Po kliknięciu okazuje się, że by obejrzeć newsa trzeba wykupić dostęp do materiału wideo. Kiedy wyślemy „jednorazowego” SMS-a, wyrazimy zgodę na otrzymanie regularnej, płatnej subskrypcji.

 

Co więcej, w momencie kiedy będziemy próbowali zamknąć stronę i potwierdzimy to podwójnym kliknięciem – wiadomość wyświetli się na naszej tablicy.

 

Czy wiesz w co klika Twoje dziecko?

 

– Ten rodzaj oszustwa wykorzystuje lekkomyślność najmłodszych internautów, – podkreśla Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG – Tym bardziej, że treść wiadomości doskonale trafiła w końcówkę wakacji i może wzbudzić powszechny entuzjazm. Niestety koszty płatnej subskrypcji uderzą po kieszeni przede wszystkim rodziców, a może to być nawet kilkaset złotych miesięcznie.

 

Więcej informacji na stronie: http://blog.avg.pl