Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce, informuje o wprowadzeniu przed producentanowych wersji platformy WatchGuard Dimension oraz systemu operacyjnego Fireware.
Od teraz profesjonaliści w przedsiębiorstwach rozproszonych oraz małych i średnich firmach mogą zyskać nowe spojrzenie na zagrożenia sieciowe, ataki malware i bezpieczeństwo mobilne. WatchGuard Technologies, lider w dziedzinie wielofunkcyjnych zintegrowanych urządzeń zapewniających bezpieczeństwo Sieci, ogłosił w dniu 24 maja br. wprowadzenie najnowszej wersji WatchGuard Dimension™ 2.1 – wielokrotnie nagradzanego narzędzia do wizualizacji danych i raportowania oraz nową wersję systemu operacyjnego Fireware® 11.11.
Nowe wersje mają na celu zapewnienie większej widoczności w całej Sieci dla przedsiębiorstw rozproszonych oraz MŚP. Od chwili obecnej specjaliści IT mogą skanować Sieć pod kątem nieautoryzowanych urządzeń za pomocą WatchGuard Network Discovery, uzyskiwać informacje o zainfekowanych klientach w czasie rzeczywistym dzięki opcji Botnet Detection, a także dokonywać identyfikacji i audytu urządzeń mobilnych podłączonych do Sieci, wykorzystując w tym celu funkcję Mobile Security. Dodatkową korzyścią są nowe opcje raportowania i zarządzania, które pojawiły się w zaktualizowanej wersji Dimension.
Organizacje, którym brakuje kompleksowej widoczności całej Sieci stają w obliczu dwóch podstawowych zagrożeń – większego ryzyka (podatności) oraz wolniejszego czasu reakcji na niebezpieczeństwa. Dodatkowo mnóstwo trudności nastręczać może zarządzanie codziennymi uciążliwościami, takimi jak przestoje, czy tzw. „wąskie gardła”, które negatywnie wpływają na produktywność pracowników.

 

O WatchGuard
Firma WatchGuard Technologies powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego, projektując i uruchamiając pierwszą sprzętową zaporę sieciową. Obecnie firma zatrudnia ponad 500 pracowników, posiadając swoje przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach. Producent regularnie klasyfikowany jest jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW. Posiada na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i w dużych firmach na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania, WatchGuard Dimension, uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

Więcej informacji o firmie WatchGuard i jej rozwiązaniach: http://bakotech.pl/vendor/watchguard/

 

Więcej informacji:

BAKOTECH Sp. z o.o.
Sandra Wasiak
Marketing Manager
tel. 660 343 988
e-mail: sandra.wasiak@bakotech.com
www.bakotech.pl
Lucky Monday PR&Events
Renata Postawa-Giza
PR Specialist
tel. 607 200 775
e-mail: r.postawa-giza@luckymonday.pl
www.luckymonday.pl