Zakupy internetowe są coraz bardziej popularne, jednak wielu Polaków nadal obawia się płatności internetowych. Wybierają płatności gotówkowe przy odbiorze przesyłki – uważają to za bezpieczniejszą formę opłacenia zakupów internetowych. Bezpieczeństwo płatności internetowych jest niezwykle ważne – dlatego też, warto zaznajomić się z różnymi rodzajami płatności, wszelkimi zyskami i zagrożeniami, tak by mieć pełną świadomość dokonywanych transakcji.

Ważne jest bezpieczeństwo

Podczas dokonywania transakcji internetowych pamiętajmy, by zwrócić uwagę na to, czy sklep internetowy posiada certyfikat SSL. Jeśli Twoja przeglądarka wyświetli informację, że korzystasz z bezpiecznego połączenia, które zaszyfrowane jest odpowiednim certyfikatem możesz spokojnie dokonywać zakupów. Ponadto, bezpieczeństwo strony internetowej poznasz również po adresie internetowym – musi się on rozpoczynać od https://. Dzięki certyfikatowi SSL masz pewność, że transmisja danych między Twoim komputerem, a serwerem strony internetowej jest dokonywana w sposób zaszyfrowany. Dzięki temu osoby postronne nie będą mieć dostępu do przesyłanych danych.

Nowoczesne metody płatności

Płatności internetowe są coraz bardziej popularne. Dzięki temu, zostały wprowadzone nowe rozwiązania, ułatwiające szybkie i bezpieczne płatności – jednym z nich jest BLIK, oferowany m.in. przez przelewy24.pl. Dzięki BLIK masz możliwość dokonywania płatności za pomocą telefonu komórkowego nie tylko w Internecie, ale również w kawiarniach, sklepach i innych punktach usługowych. Ponadto, dzięki blik masz możliwość, również wypłacenia gotówki z bankomatu.

Dość popularna, staje się również metoda płatności paysafecard – umożliwia ona płacenie w Internecie bez konieczności posiadania karty kredytowej czy też konta bankowego. Wszystko odbywa się tylko i wyłącznie za pomocą kodu PIN, umieszczonego na e-kuponie. Wykorzystanie tej metody sprawia, że nie musisz podawać swoich danych osobowych i rachunku – wystarczy, że kupisz w kiosku kartę zdrapkę.

Jak widać, każdy kolejny rok przynosi coraz to nowsze metody dokonywania płatności internetowych. Najważniejszy jest fakt, że każda z tych metod zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas zawierania transakcji internetowych.