W lipcu wystartowała kolejna akcja społeczna serwisu na-kawe.net. Tym razem motywem przewodnim jest budowanie i zacieśnianie sąsiedzkich relacji. Chodzi nie tylko o to, by poznać ludzi, którzy mieszkają obok nas, ale także doskonale się bawić i spędzać czas w miłym towarzystwie.

Ideą na-kawe.net jest promowanie spędzania wolnego czasu poza sferą online. Dzięki możliwościom jakie daje ten serwis społecznościowy, użytkownicy mogą odnajdywać osoby ze swojej okolicy posiadające podobne zainteresowania i pasje. Coraz więcej „kawowiczów” chętnie umawia się na wspólne wyjścia na rolki, bieganie czy gry planszowe oraz inne ciekawe formy aktywności.

Kolejna ogólnopolska akcja realizowana przez portal na-kawe.net nosi nazwę „Poznaj Sąsiadów” i ma ona na celu zwrócenie uwagi na coraz powszechniejszy problem, z jakim boryka się nasze społeczeństwo – brak więzi sąsiedzkich.

Wiele osób z pewnością pamięta czasy, kiedy relacje sąsiedzkie były mocniejsze. Dziś niestety duża część społeczeństwa nie zna swoich sąsiadów, a stosunek do nich określany jest jako „obojętny”. Ciągły pośpiech i szybkie tempo życia sprawiają, że po powrocie do domu nie mamy ochoty na rozwijanie więzi społecznych na płaszczyźnie sąsiedzkiej. Problem ten dotyczy zwłaszcza ludzi młodych, którzy wynajmują mieszkania, przez co nie są aż tak zainteresowani tworzeniem więzi sąsiedzkich, mając wciąż w umyśle wizję przeprowadzki na własne „cztery kąty”.

Poznaj sąsiadów z serwisem na-kawe.net
Poznaj sąsiadów z serwisem na-kawe.net

Serwis na-kawe.net poprzez swoją akcję „Poznaj Sąsiadów” zachęca do zmiany tego stanu rzeczy. Uświadamia społeczeństwo, że warto żyć tu i teraz, nie odkładając niczego na później. Próbując nawiązać relacje ze swoimi sąsiadami, możemy poznać wielu ciekawych i wartościowych ludzi, z którymi chętnie spędzimy czas, umawiając się od czasu do czasu na kawę, pogaduchy czy też wspólne biegi lub rower.

Jak odnaleźć osoby ze swojej okolicy, które popierają takie inicjatywy, również chcą poznawać nowych ludzi i zbudować sąsiedzkie relacje? To nic trudnego! Serwis na-kawe.net umożliwia użytkownikom zakładanie grup związanych z określoną lokalizacją – np. ulica lub  osiedle w wybranym mieście. Na stronie serwisu można znaleźć krótką i prostą instrukcję przyłączenia się do akcji. Dzięki temu społeczności sąsiedzkie mogą się aktywizować, poznawać i umawiać się w grupie na wspólne wyjścia.

Wzięcie udziału w akcji nic nas nie kosztuje, a możemy zyskać tak wiele! To szansa na poznanie ciekawych osób, które żyją obok nas, łapanie ciekawych chwil w miłym towarzystwie lub – kto wie – może znalezienie najlepszego przyjaciela?