złap 14 chwil

Życie w biegu, piętrzące się sprawy do załatwienia i lawina informacji codziennie bombardujących nasze umysły sprawia, że czas przyspiesza jak nigdy dotąd. Jakie są tego konsekwencje? Życie przemyka niepostrzeżenie, a my nie potrafimy odnaleźć zbyt wielu wspomnień różniących się od codziennej rutyny.

Zaistniały stan rzeczy stał się wyzwaniem dla zespołu portalu społecznościowego na-kawe.net, który w odpowiedzi na ten problem zainicjował ogólnopolską akcję “#Złap 14 chwil”. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na niesamowicie szybkie tempo naszego życia oraz zachęcenie uczestników do zwolnienia i dostrzeżenia małych, cennych chwil, które nadają każdemu dniu sens i wartość. Jest to swego rodzaju wyzwanie stawiane osobom biorącym udział, stąd nieprzypadkowa nazwa akcji. Skłania do tego, by codziennie przez 14 dni spróbować dostrzec dobre, wyjątkowe dla nas momenty oraz zastanowić się nad tym, w jaki sposób przeżywamy dzień.

 Dla osób, które chcą dołączyć do niej, została przygotowana specjalna strona zawierająca informacje o idei oraz zasady uczestnictwa. Zespół na-kawe.net zachęca także do dzielenia się swoimi przemyśleniami oraz uchwyconymi momentami na łamach specjalnej grupy dyskusyjnej.

Akcja “#Złap 14 chwil” to jedno z wielu działań zespołu na-kawe.net w celu zaanimowania społeczeństwa do docenienia wartości realnych kontaktów i wspólnego rozwijania zainteresowań. W maju serwis promował głośny skandynawski projekt Not on the App Store, a w ramach swojego funkcjonowania codziennie zachęca użytkowników do aktywności poza siecią. Jak mówi pomysłodawczyni i autorka serwisu na-kawe.net Izabela Błażowska: – “Ten serwis to taka moja misja, żeby zrobić wielką rewolucję społeczną w realu. Żeby sprowokować ludzi do wyjścia.” – i jak się okazuje, owa rewolucja rozpoczęła się już na dobre, gdyż mimo niespełna 2-miesięcznej obecności w sieci, portal cieszy się stale rosnącą popularnością.