Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, zaczynamy z większą uwagą komponować menu oraz wzbogacać je o wartościowe składniki. Produktem, który niezależnie od pory roku dostarczy naszemu organizmowi bezcennych antyoksydantów są przetwory pomidorowe, szczególnie te stworzone z dojrzewających w promieniach śródziemnomorskiego słońca owoców. Krojone pomidory w puszcze z dodatkiem świeżych ziół, czosnku i bazylii marki Valfrutta nie tylko pozwolą nam urozmaicić codzienne potrawy, ale również staną się źródłem wielu niezbędnych dla zdrowia mikroelementów, witamin oraz minerałów.

Soczyste zdrowie

krojone_pomidory_z_bazylia_Valfrutta krojone_pomidory_z_czosnkiem_ValfruttaNiewiele istnieje warzyw, które pod wpływem obróbki termicznej stają się jeszcze bardziej wartościowe niż ich świeże odpowiedniki. Niemniej do grona takich wyjątkowych produktów, należą pomidory. Powstałe z nich przetwory zawierają bowiem blisko 2-3 razy więcej łatwo przyswajalnego likopenu, który należy do grona najistotniejszych antyoksydantów. Dieta bogata w ten składnik zapobiega zawałom serca, miażdżycy, zmniejsza ryzyko powstawania komórek nowotworowych oraz chroni wzrok. Ponadto pomidory są cennym źródłem witaminy C wzmacniającej odporność i naczynia krwionośne, a także witaminy E, która dba o młodzieńczy wygląd skóry. Dzięki obecności witaminy PP właściwie przebiegać będzie metabolizm cukru oraz cholesterolu we krwi, natomiast witaminy z grupy B zatroszczą się o pracę układu nerwowego. Włączenie przetworów pomidorowych do codziennej diety pozwoli w kompleksowy sposób zadbać o dobre samopoczucie i doskonałe zdrowie.

Menu w wersji neapolitana

Mimo że na rynku dostępnych jest wiele produktów powstałych na bazie pomidorów, to zazwyczaj są one dość podobne w smaku. Niemniej linia Krojonych pomidorów marki Valfrutta została wzbogacona dodatkiem świeżych ziół, aromatycznej bazylii i wyrazistego czosnku, dzięki czemu możliwe stanie się komponowanie zróżnicowanych wariacji kulinarnych. Podstawą dla tego specjału stały się starannie dobrane owoce odmiany okrągłej, które dzięki dojrzewaniu w promieniach włoskiego słońca cechują się wyjątkowo pełną nutą smakową. Przed umieszczeniem w puszce zostały one pozbawione skórki, części nasion oraz pokrojone, co pozwala szybko przygotować ulubione potrawy, takie jak kultowe spahnetti napoli, delikatna i kremowa zupa w odcieniu żywej czerwieni oraz bardziej wykwintna cielęcina duszona po kreolsku. Niezwykle ważne jest to, że w przypadku produktów marki Valfrutta apetyczne kawałeczki, które zanurzono w naturalnym soku pomidorowym, stanowią aż 75% zawartości puszki, dzięki czemu nasz organizm zyska wyjątkowo dużą dawkę niezbędnych dla zdrowia mikroelementów.

Korzystając z prawdziwie włoskich kompozycji smakowych, jakimi są Krojone pomidory z ziołami, czosnkiem i bazylią marki Valfrutta, wzbogacimy naszą dietę o bezcenne dla zdrowia składniki, które ponadto zabarwią codzienne menu nutą śródziemnomorskiej witalności.

Po więcej informacji i egzotycznych smaków i aromatów zapraszamy na stronę internetową: www.indexfood.pl oraz na www.facebook.com/kuchnia.wloska

Krojone pomidory z ziołami marki Valfrutta

Pojemność: 425 ml

Cena rekomendowana: 4,39 zł

 

Krojone pomidory z czosnkiem marki Valfrutta

Pojemność: 425 ml

Cena rekomendowana: 4,39 zł

 

Krojone pomidory z bazylią marki Valfrutta

Pojemność: 425 ml

Cena rekomendowana: 4,39 zł

Firma Index Food powstała w 1988 r. Zajmuje się importem i dystrybucją markowych produktów spożywczych, a od 1997 r. jej misją stało się promowanie walorów zdrowotnych, kulinarnych oraz smakowych przede wszystkim kuchni śródziemnomorskiej. Wszystkie dystrybuowane produkty tworzą bogatą ofertę, dzięki której można stworzyć szereg dań charakterystycznych dla południa Europy.Index Food posiada w swej ofercie produkty takich marek jak: Olitalia, Valfrutta, DeCecco, Arrighi, Grand’Italia, Callipo, Ponti, Serpis, Limmi, Sunquick, Toblerone, Daim i Ricola, a także Corny i Schwartau.

Index Food Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

ul. Jana III Sobieskiego 98

62-030 Luboń k. Poznania

tel. (61) 810 60 90
fax (61) 810 50 62

office@indexfood.pl

www.indexfood.pl