Firma wyprzedziła największych konkurentów

Warszawa, dnia 02 lipca 2014 r., według SimilarWeb – niezależnego źródła badania ruchu na stronach internetowych, internetowe delikatesy bdsklep.pl w maju br. wyprzedziły swoich największych konkurentów i stały się liderem na rynku e-grocery wśród przedsięwzięć typu „pure player”, wyprzedzając nawet tak znane marki jak Piotr i Paweł czy Alma, które posiadają sklepy stacjonarne.

Nazwa strony Zasięg strony w maju 2014 r.*
bdsklep.pl 290 000
Alma24.pl 280 000
Frisco.pl 240 000
e-piotripawel.pl 140 000
Źródło: Similarweb.com

 

– Chcemy zostać największym przedstawicielem segmentu e-grocery. Stać się dla Polaków synonimem internetowych zakupów dóbr szybkozbywalnych. Największym graczem typu „pure player”, czyli nie posiadającym sklepów stacjonarnych. Wybraliśmy taki model biznesowy z uwagi na jego skalowalność i duży potencjał wzrostu. W ofercie bdsklepu.pl nie ma produktów świeżych, a to pozwala nam dowozić przesyłki w każde miejsce w Polsce i Europie – podkreśla Jacek Palec, prezes bdsklep.pl. Taki model zakupów wybierają klienci, którzy zaopatrują się w artykuły spożywcze takie jak nabiał, mięso czy warzywa i owoce u lokalnych zaufanych dostawców – kontynuuje.

Najnowsze zestawienie SimilarWeb pokazuje, że coraz więcej klientów przekonuje się do robienia zakupów produktów codziennego użytku w Internecie.

– To dla nas bardzo dobry sygnał zważywszy na fakt, że 40% naszych przychodów generowanych jest przez klientów mieszkających poza wielkimi miastami – dodaje Palec. Naszym głównym rynkiem zbytu jest Warszawa i pięć kolejnych największych miast. Ale wbrew temu co mogłoby się wydawać, kolejnymi rynkami nie są byłe miasta wojewódzkie, ale naprawdę małe miejscowości, w których konsumenci nie mają zbyt dużego wyboru asortymentu produktów.

SimilarWeb stworzona została przez grupę programistów, projektantów, matematyków, naukowców, i badaczy danych, którzy opracowali platformę do pomiaru zachowania w Internecie na całym świecie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niezależnych danych na temat zasięgu, odwiedzin na stronie czy geolokalizacji wejść. Narzędzie umożliwia np. porównanie konkurencyjnych firm.

bdsklep.pl jest jednym z największych i najdłużej działających na rynku e-sklepów z produktami codziennego użytku. Misja sklepu „odzyskaj czas na rzeczy ważne” pokazuje konsumentom korzyści z codziennych zakupów internetowych i z tego, że dzięki ich regularności oszczędzają nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas, który mogą poświęcić na rzeczy dla nich istotne. Sklep cieszy się zaufaniem ponad 250 000 klientów i obecnie jest najlepiej ocenianym sklepem w Polsce w segmencie e-groceries (wg. opineo.pl).

Raporty można zobaczyć pod adresem:
http://www.similarweb.com/website/bdsklep.pl#/#alma24.pl,frisco.pl

http://www.similarweb.com/website/bdsklep.pl#/#alma24.pl,e-piotripawel.pl

Więcej informacji:

bdsklep.pl