Książęce Ciemne Łagodne zwyciężyło w Konsumenckim Konkursie Piw podczas
43. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”, jednego z najbardziej popularnych festiwali piwnych w Polsce. To już kolejna nagroda po przyznanych niedawno prestiżowych medalach w ramach International Beer Challenge 2013.

 

Podczas trzydniowego święta piwoszy popularne „Chmielaki” odwiedziło tysiące gości. W tym roku organizator ustanowił absolutny rekord – na terenie festiwalu pojawiło się 43 browary z Polski, Litwy, Czech, Słowacji, Niemiec i Francji.

 

Jedną z najważniejszych części krasnostawskiego święta jest konsumencki konkurs piw, w którym wyłoniono najlepsze piwa w 12 kategoriach. Książęce Ciemne Łagodne otrzymało pierwszą nagrodę w kategorii “Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1–12,0 ºBlg”. Okazało się bezkonkurencyjne wobec swoich rywali z Niemiec i Czech. Nagrodzona została również limitowana edycja Książęcego Jasnego Ryżowego, zajmując trzecie miejsce na podium w kategorii „Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,1–11,0 ºBlg”.

 

Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” to najstarsze piwnym świętem w Polsce z ponad 40-letnią tradycją. Pierwsza edycja odbyła się 11 września 1971 roku i miały wówczas charakter regionalny. Już 7 lat później stały się wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim. Dzisiaj w „Chmielakach” biorą udział browary oraz tysiące turystów oraz miłośników piwa z Polski i Europy.

 

Nagrodzona w tym roku Kolekcja Piw Premium Książęce, choć na rynku pojawiła się dopiero rok temu, zdobywa coraz większą popularność i uznanie. W połowie sierpnia została doceniona podczas jednego z najbardziej prestiżowych konkursów piw na świecie, International Beer Challenge 2013, gdzie zdobyła 6 medali w kategoriach: smak, design i opakowanie.

 

Dyplom_Chmielaki_Ksiazece_Ciemne

Więcej informacji o Konsumenckim Konkursie Piw: www.chmielaki.pl

***

Książęce. Poznaj Kolekcję Specjalności.

Książęce to pierwsza polska marka piw premium – najnowsza propozycja w portfelu Kompanii Piwowarskiej, czerpiąca zarówno z globalnych doświadczeń SABMiller w warzeniu piwa, jak i pasji i doświadczenia browarników z Tyskich Browarów Książęcych.

Książęce to marka dla wszystkich ciekawych świata, którzy cenią jego różnorodność, chcą w pełni celebrować bogactwo piwnych trunków, a jednocześnie poszukują idealnie wyważonych smaków. Książęce oferując nowe, niezwykłe gatunki, zabiera konsumentów w intrygującą podróż, w której mogą poznać niecodzienne smaki, barwy
i aromaty piwa. W portfelu marki znalazły się trzy wyjątkowe, ale jednocześnie łatwe do picia gatunki – Czerwony Lager, Ciemne Łagodne oraz Złote Pszeniczne. Marka dba także o rozwój kultury picia piwa w Polsce: w tym m.in.
o odpowiedni rytuał serwowania oraz wyrafinowaną sztukę łączenia różnych gatunków piw z konkretnymi potrawami, co pozwala cieszyć się pełnym bogactwem smaków i aromatów. 

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce
Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd’s, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 r. wyniosła 13,5 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa
Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 31,4 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 5,6 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.