Woda. Organizm ludzki potrzebuje wody by żyć. O ile bez pokarmu jesteśmy w stanie przeżyć jakiś czas, o tyle gdy brakuje wody- bardzo szybko dochodzi do odwodnienia i nieodwracalnych zmian, często grożących nawet śmiercią.

 

Jaką wodę pić?

Wiele osób spiera się, czy lepiej jest pić wodę z kranu, wodę przegotowaną, a może zdecydować się na jedną z licznie występujących w sklepie butelkowanych wód mineralnych? A jeśli woda butelkowana, to jaka? Wszak oferta jest tak duża, że nie łatwo jest podjąć decyzję.

Woda z kranu

Picie wody z kranu ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Niektórzy zwracają uwagę, że owszem, piją wodę z kranu, ale dopiero po zainstalowaniu odpowiednich urządzeń uzdatniających. Na rynku funkcjonuje wiele firm, oferujących różne produkty, których celem jest poprawa jakości wody w kranie. Jedną z możliwości jest montaż systemu, dostarczającego wodę w sposób higieniczny, który oferowany jest przez uponor.pl.

Higiena wody pitnej

Dostarczanie higienicznej wody pitnej to podstawa. Od jakości wody, którą spożywamy zależy nie tylko nasze życie, ale i zdrowie. Woda, która dostarczana jest przez wodociągi do kranu w naszym domu nie zawsze może być odpowiednia do bezpośredniego spożywania. I nie chodzi o jakość wody, bo ona jest stale kontrolowana, lecz wątpliwości może budzić stan techniczny wodociągów. Nie wszędzie niestety rury doprowadzające wodę zostały już odpowiednio zmodernizowane.

Jaką instalację wybrać?

Duże znaczenie przy wyborze instalacji ma rodzaj budynku, w którym ma ona zostać zamontowana. Inne rozwiązania są dedykowane dla domów jednorodzinnych, a inne dla budynków biurowych. W domach jednorodzinnych montowane są najczęściej zwykłe rury wielowarstwowe, jednak dla zapewnienia wysokiej higieny wody, powinno się wykorzystywać tzw. “instalację pierścieniową”. W przypadku budynków biurowych również wykorzystywane są rury wielowarstwowe ułożone w instalacji pierścieniowej, lecz tu, dodatkowym elementem są piony instalacyjne.