Z czym nam się kojarzy impreza? Oczywiście z rozmową, dobrą zabawą i …alkoholem. Praktycznie nie znamy imprezy bez alkoholu. Czasami jednak, z różnych powodów nie możemy pić. Co wówczas warto zrobić?

Alkohol? Dziś nie mogę…

Kto nie może pić alkoholu? Na pewno nie napiją się podczas imprezy kobiety w ciąży, kierowcy, wszyscy, którzy biorą jakieś leki. W zasadzie to już całkiem spora grupa osób. Do tego dochodzą osoby, które nazajutrz muszą wcześnie wstać do pracy, mają coś jeszcze ważnego do zrobienia albo też po prostu alkoholu nie lubią.

Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego te osoby miałyby się nie bawić dobrze? Oczywiście, że nie ma. A jednak, kiedy wznoszony jest toast, otwierany jest jakiś nowy alkohol zapada cisza i jest nieco niezręcznie – każdy bowiem szuka jakiegoś soku dla osoby niepijącej. A tymczasem …

Drinki bezalkoholowe – idealne rozwiązanie!

A tymczasem świetnym pomysłem jest zainwestowanie w drinki bezalkoholowe. Brzmi nieciekawie? Być może, jednak smakuje i wygląda świetnie. Gdzie możemy kupić takie drinki? Otóż znajdziemy je przede wszystkim w sklepach monopolowych. Nie musimy zatem specjalnie nigdzie jeździć – kupując alkohol na imprezę możemy od razu spojrzeć na półkę z drinkami bezalkoholowymi.

A cóż tam znajdziemy? Najczęściej drinki bezalkoholowe smakiem imitują dwa najpopularniejsze koktajle. Pierwszy z nic to oczywiście mojito, czyli orzeźwiający drink na bazie limonki, cytryny i cukru trzcinowego. Drugi zaś to słynna pinacolada – drink z mleczkiem kokosowym i sokiem ananasowym. Oczywiście w sklepach znajdziemy takze drinki bez alkoholu imitujące inne znane koktajle. Zazwyczaj drinki bezalkoholowe sprzedawane są w puszkach albo butelkach.

Jak podawać drinki bezalkoholowe?

Pozostaje jeszcze dość ważna kwestia – jak podać taki drink? Oczywiście to w dużej mierze zależy od charakteru imprezy. Jeśli bowiem organizujemy prawdziwie studencką domówkę, gdzie wszyscy piją z papierowych kubeczków, to i osoby niepijące alkoholu mogą tak pić. Jeżeli jednak organizujemy nieco bardziej oficjalne przyjęcie, to zadajmy o ładne kieliszki czy szklaneczki, parasolkę, wrzucony kawałek owocu czy posypkę z cukru.

Generalnie chodzi o to, aby nasi goście, którzy z przeróżnych powodów nie mogą sięgnąć po alkohol, nie czuli się źle. Jeśli nie chcą, możemy nawet nie mówić pozostałym członkom imprezy, że dana osoba dziś nie pije alkoholu. Nikt bowiem po samym wyglądzie i zapachu nie odróżni drinka bezalkoholowego od tego z zawartością alkoholu.

A zatem – zadbaj o komfort swoich gości, bądź dobrym gospodarzem i miej w zapasie jakiś drink bezalkoholowy!

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com