sklep z kawąKawa jest jedną z najpopularniejszych używek, które obecnie są legalnie i otwarcie przyjmowane przez miliony osób na całym świecie. Sprawia to, że również wybór kawy jest ogromny, a sklepy z kawą wyrastają jak grzyby po deszczu, głównie z racji na zwiększające się zapotrzebowanie nie tylko po prostu na kawę, ale przede wszystkim – na bardzo dobrą kawę. Zwiększa się nie tylko grono osób pijących ten trunek, ale przede wszystkim zbiór tych ludzi, którym zależy na poznawaniu nowych smaków oraz piciu coraz to lepszej kawy w poszukiwaniu najbardziej pasujących do swoich potrzeb aromatów i smaków.

Jak rozpoznać dobrą kawę?

Dobra kawa to przede wszystkim taka kawa, która nie tylko smakuje, ale również jest wyrabiana z odpowiedniej jakości ziaren. Okazuje się to dość trudne, jeśli zależy nam na jednoczesnym zaoszczędzeniu czy po prostu zapłaceniu za kawę niedużej kwoty. Na szczęście każdy dobry sklep z kawą może zaoferować nam przede wszystkim opcje degustacji niektórych gatunków. Jest to pomocne, jeśli wybieramy kawę na prezent dla kogoś bliskiego, albo po prostu nie chcemy kupić żadnego gatunku w ciemno, z ryzykiem, że wydamy sporą kwotę, a kawa nie będzie nam smakować. Z tego powodu dobrze jest wybierać takie sklepy stacjonarne, które oferują np. również usługi kawiarni, co obecnie jest dość często spotykane. W ten sposób spędzimy miło czas, pijąc naszą ulubioną kawę, a w międzyczasie możemy zamówić coś odpowiednio dla naszych potrzeb.

Dlaczego mamy tak mały wybór kawy rozpuszczalnej?

Oczywiście, najlepszą jakość ma kawa ziarnista i dobry sklep z kawą bazuje właśnie na niej, jeśli chodzi o wybór produktów dla klientów. Kawa rozpuszczalna pojawia się w takich sklepach niezwykle rzadko, raczej jako uzupełnienie i pewna opcja, jeśli jest to kawa rzadko spotykana w Polsce. Każdy dobry specjalista wie, że najlepiej aromat i smak uzyskuje się z parzenia kawy ziarnistej, świeżo mielonej – tylko ona dobrze znosi długie przechowywanie i jest w stanie zachować wszystkie odpowiednie właściwości trunku.

Mielenie kawy w cenie

Oczywiście, kupowanie kawy w ziarnach jest nieco uciążliwe, głównie ze względu na fakt, że mamy bardzo duży problem z jej mieleniem, o ile nie posiadamy odpowiedniego młynka. Niegdyś takie młynki były w każdym domu, służyły m.in. do robienia cukru pudru – dziś jednak coraz trudniej jest o zmielenie kawy, o ile nie posiadamy dodatku do ekspresu. Jednakże, w niektórych sklepach z kawą możliwe jest jej zmielenie na miejscu w niedużych ilościach – w ten sposób kupujemy określoną wagę kawy, która nam smakuje i ma doskonałą jakość, a zyskujemy kawę mieloną, która jest łatwiejsza do zaparzenia.

Warto kupować on-line

Oczywiście, sklep z kawą to również sprzedaż internetowa. Jest to bardzo wygodna opcja do kupienia kawy rzadko spotykanej, której nie ma w klasycznych sklepach stacjonarnych. Warto jednak wówczas znać swoje ulubione smaki, aby móc być pewnym wydanych pieniędzy. Dobrze jest również zamawiać taką karmę przez kuriera.