cykoriada-p__ynny_ekstrakt

Kawa to dla wielu z nas najważniejszy punkt dnia, który daje nam chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków, dodaje energii oraz oferuje chwilę aromatycznej przyjemności. Niemniej filiżanka nasyconej i mocnej małej czarnej, mimo iż pozytywnie wpływa na samopoczucie, nie jest bynajmniej korzystna dla naszego zdrowia. O tym dlaczego warto ograniczyć picie kawy oraz jakie nieprzyjemne konsekwencje powoduje jej nadużywanie opowiada dietetyk mgr Karolina Gierek.

Ciemna strona kawy

Jeśli zależy nam na szybkim i skutecznym doładowaniu baterii, za jedyny słusznym wybór często uznajemy filiżankę mocnej i pobudzającej kawy. Tymczasem efekt, który przynosi wypicie nasyconego naparu, jest krótkotrwały, a w dłuższej perspektywie czasu powoduje jeszcze większe zmęczenie. Jeśli chcemy przez cały dzień cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz pełnią sił warto zainwestować w zbilansowaną dietę oraz regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków – radzi dietetyk, Karolina Gierek. Pobudzające właściwości kofeiny, możemy bardzo łatwo przecenić oraz zacząć jej nadużywać, co poważnie narazi nasze zdrowie – przestrzega ekspert. Temat ten jest szczególnie bliski osobom zmagającym się z nadciśnieniem oraz chorobami układu krwionośnego. W ich przypadku niepochamowane spożywanie kawy może w rezultacie prowadzić do miażdżycy, zawału, czy udaru. Ponadto kawa w znacznym stopniu obciąża układ pokarmowy, powodując niestrawność, uszkodzenia błony śluzowej, zgagę, nudności, wzdęcia oraz bóle brzucha. Nadużywanie kofeiny działa także moczopędnie co często skutkuje odwodnieniem organizmu, szczególnie jeśli zaniedbujemy regularne picie innych napojów, takich jak woda, czy soki owocowe – wylicza mgr Karolina Gierek. Pominąwszy czysto fizyczne dolegliwości, kawa może obniżyć również nasz komfort psychiczny. Pojawiające się w konsekwencji picia zbyt dużej ilości kawy „zdenerwowanie kofeinowe”, prowadzi często do stanów lękowych, nerwicy, rozdrażnienia, a nawet bezsenności.

Sposób na kawosza

Wielu miłośników kawy pije ją nie tyle ze względu na jej pobudzające właściwości, ale i dla wyrazistego aromatu. Jeśli zależy nam jedynie na walorach smakowych tego napoju, warto rozważyć zamianę klasycznej czarnej kawy na filiżankę zdrowego i łagodnego dla organizmu substytutu, jakim jest CYKORIADA. Stanowi ona ekstrakt z ściśle wyselekcjonowanych korzeni cykorii, które poddawane są suszeniu i prażeniu, przez co zyskują palony aromat, do złudzenia przypominający smak prawdziwej kawy. Ponadto dzięki dużej zawartości inuliny pozytywnie wpływa ona na florę bakteryjną jelit, wzmacnia układ odpornościowy oraz równoważy poziom cukrów i cholesterolu we krwi. By poprawić jakość naszego życia nie musimy do razu całkowicie rezygnować z klasycznej kawy. Nawet jeśli CYKORIADA stanowić będzie zamiennik dla jednej spośród kilku wypijanych każdego dnia filiżanek, pozwoli nam ona wzmocnić organizm oraz ograniczyć negatywny wpływ picia kofeiny na zdrowie.

 

CYKORIADA® Ekstrakt

Masa netto: 200 g

Cena brutto: ok. 9 zł

 

CYKORIADA® Instant

Masa netto: 100 g

Cena brutto: ok 6,60 zł

 

Wyłącznym dystrybutorem CYKORIADY jest ORGANIKA-AGRARIUS Sp. z o.o. Firma powstała w styczniu 2008 roku i specjalizuje się w dystrybucji organicznych preparatów dla rolnictwa na rynku polskim i europejskim. ORGANIKA-AGRARIUS Sp. z o.o. z roku na rok poszerza asortyment o skuteczne i sprawdzone produkty. W 2015 roku rozbudowała ofertę o dział spożywczy, wprowadzając na rynek unikalny substytut kawy, CYKORIADĘ.

 

ORGANIKA-AGRARIUS Sp. z o. o.

  1. Leśna 7, Dybawka

37-741 Krasiczyn

www.cykoriada.pl

 

Karolina Gierek

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, na kierunku Dietetyka. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Specjalizuje się w leczeniu nadwagi, otyłości, chorób dietozależnych oraz osób aktywnych fizycznie, a także z niedowagą. Zajmuje się również planowaniem żywienia dla kobiet w ciąży i karmiących oraz dzieci i młodzieży. Właścicielka i dietetyk w Poradni Dietetycznej we Wrocławiu oraz Środzie Śląskiej – Karolina Gierek Dobry Dietetyk.