Sałatki ze świeżych warzyw i owoców powinny codziennie gościć w naszym menu. Soczyste ogórki i pomidory, chrupiąca rzodkiewka, sałaty o różnych kształtach i kolorach to bogactwo witamin i mikroelementów. Wystarczy tylko dodać do nich pachnący ziołami i przyprawami sos, który łatwo przygotujemy z przyprawą do sałatek Galeo, aby cieszyć się zdrowym i smacznym posiłkiem.

Codziennie powinniśmy zjadać 5 porcji warzyw i owoców. Warto dlatego często sięgać po sałatki, które pozwalają na różne połączenia smaków i mogą być nie tylko dodatkiem do posiłku, lecz także w pełni go zastąpić. A najwspanialsze w nich jest to, że nigdy się nie znudzą, ponieważ bogactwo dostępnych warzyw i owoców pozwala nam odkrywać kolejne, nowe przepisy! O ich smaku w dużym stopniu decyduje również baza sosu oraz to, po jakie zioła i przyprawy sięgniemy. Najwygodniej jest skorzystać z gotowej kompozycji, np. przyprawy do sałatek Galeo.

W mieszance Galeo znajdziemy zioła, przyprawy i warzywa, które nadadzą wyrazistości naszej sałatce. Wystarczy wymieszać ją z jogurtem albo delikatną oliwą i octem winnym czy sokiem z cytryny. Sałatki nie trzeba dodatkowo solić, ponieważ kompozycja został przygotowana tak, aby nie trzeba było sięgać po nic więcej. Co ważne, w przyprawie do sałatek Galeo nie znajdziemy konserwantów, sztucznych dodatków ani zagęstników. W taką gotową mieszankę warto się zaopatrzyć zwłaszcza, kiedy spodziewamy się gości i potrzebujemy gwarancji, że nasza sałatka wszystkich zachwyci lub na wyjeździe, kiedy jest to po prostu najwygodniejsze rozwiązanie.

Komponując sałatkę warto opierać się na produktach sezonowych, ponieważ nie tylko wprowadza to dodatkowe urozmaicenie do jadłospisu, lecz także pozwala sięgać po najzdrowsze warzywa i owoce, czyli te, które dojrzewały w naturalnych warunkach. Ciekawymi połączeniami na wiosenne i letnie sałatki mogą być: gotowany na parze kalafior z pomidorem i jajkiem na twardo, sałata z rzodkiewką, ogórkiem i dymką czy cukinia z rzodkiewką i koperkiem. Do tych połączeń wystarczy dodać sos na bazie jogurtu z przyprawą do sałatek Galeo, aby zachwycić się ich smakiem.

Przyprawę do sałatek Galeo znajdziemy w tradycyjnych sklepach spożywczych i sieciach lokalnych na terenie całego kraju, a także w sieciach Kaufland, Carrefour i E.Leclerc w cenie ok. 1,29 zł.

***

Przyprawa do sałatek to kompozycja aromatycznych ziół, przypraw i warzyw polecana do sałatek warzywnych i warzywno-owocowych. Przyprawę można dodać bezpośrednio do sałatki lub przygotować z nią sos na bazie jogurtu bądź oliwy z dodatkiem octu winnego. Nie wymaga dodatkowego solenia.

Składniki: sól, czosnek, pieprz czarny, papryka czerwona, cukier, por, bazylia, natka pietruszki.
Masa netto: 15 g
Cena: ok. 1,29 zł