Nowy rok szkolny rozpoczął się już na dobre.  To dobry moment na to, by przyzwyczajać dziecko do nawyku jedzenia drugiego śniadania – kończymy z wakacyjnym folgowaniem. Jednak wbrew pozorom zdrowy posiłek wcale nie musi być nudny – wystarczy sięgnąć po sery topione z serii Disney oraz serek Wesoła Łączka, wapń + wit. D3 marki LACTIMA.

 Zdrowe drugie śniadanie

Disney-LactimaOdpowiednio zbilansowana dieta jest ważna bez względu na wiek. Jednak w przypadku najmłodszych jej istotność jest nieporównywalnie większa niż w przypadku dorosłych. Młody organizm przecież dopiero się kształtuje, w okresie dzieciństwa rośnie układ szkieletowy, doskonalona jest sprawność ruchowa. Dlatego tak znaczące jest dostarczanie mu odpowiedniej ilości witamin, składników mineralnych, zdrowych tłuszczów. O ile w domu możemy z łatwością zadbać o dobrze skomponowane dziecięce menu, o tyle trudniej już nam kontrolować to, co dziecko spożywa w szkole. Nawet przygotowując codziennie drugie śniadanie nie możemy mieć pewności, że jego miejsca nie zastąpią smakołyki zakupione w szkolnym sklepiku. Jest na to jednak dobra rada – wystarczy, aby dziecko polubiło zdrowe produkty i samo chętnie po nie sięgało. W tym celu najlepiej przyzwyczajać malucha do nich jeszcze zanim wróci w szkolne mury. Firma LACTIMA, czołowy producent wysokiej jakości serów topionych, znalazła sposób na małego niejadka. Sery z serii Disney oraz ser topiony Wesoła Łączka znajdą swoich zwolenników zarówno wśród rodziców, jak i pośród ich pociech. Kolorowe opakowania produktów zachęcą dziecko do sięgnięcia po nie, pyszny smak natomiast sprawi, że ochoczo będą delektować się tak przygotowanymi kanapkami. Dorośli z pewnością docenią ich walory odżywcze, w tym odpowiednią zawartość wapnia oraz witaminy D3, która wspiera jego przyswajanie. Taki skład sprzyja przede wszystkim prawidłowemu rozwojowi kości u najmłodszych.

 Kolorowe zakupy

Dzieci, szczególnie w okresie wakacyjnym, zdecydowanie chętniej sięgają po słodkie produkty. Także w przypadku nabiału wybierają raczej kremy i jogurty z wysoką zawartością cukru, czekolady, kolorowych słodkich kuleczek czy innych dodatków. Przeciwieństwo stanowią produkty z serii Disney firmy LACTIMA – są one doskonałym źródłem wapnia i witaminy D3. Jednak to argumentacja, która trafi raczej do rodziców. Jak zatem przekonać dziecko? To zadanie przypisano wesołym, przyciągającym wzrok opakowaniom. Dobrze znane postacie z bajek, produkowanych przez wytwórnię Disney’a, skutecznie zachęcają już na etapie zakupów. Podobnie sprawa ma się z serem topionym Wesoła Łączka- z opakowania uroczo uśmiecha się do nas zabawna krówka, a wszystko w towarzystwie soczystych, zwracających uwagę kolorów. Warto zatem zaangażować dziecko w poszukiwanie odpowiednich produktów na sklepowych półkach. Jeśli samo sięgnie po serek będziemy mieli pewność, że ze smakiem go skonsumuje. Kolejnym krokiem jest zachęcenie pociechy do wspólnego przygotowywania posiłków. Wiele dzieci bardzo lubi pomagać w kuchni, a dając im możliwość uczestniczenia w procesie twórczym ich własnego śniadania czy kolacji będziemy mogli później podziwiać jak chętnie delektują się pieczołowicie przygotowaną przez siebie kanapką. Dla urozmaicenia codziennego talerza możemy także wykazać się większą kreatywnością komponując wesołe, kolorowe smakołyki przypominające np. zwierzątka. Jeśli pociecha będzie ze smakiem jadła w domu nabiał zapewne nie pogardzi nim również poza nim – w szkole, na wycieczcie czy podwórku.

Praktyczn(i)e na każdą okazję

Sery topione firmy LACTIMA z serii Disney dostępne są w formie krążków o smaku śmietankowym oraz plasterków w trzech wersjach – Gouda, Emmentaler oraz Z szynką. Dzięki zapakowaniu każdego plasterka w folię sery świetnie sprawdzają się zarówno w domu, jak również poza nim – podczas wycieczek, biwaków, spacerów. Opakowanie nadaje się do wielokrotnego otwierania i zamykania, co znacznie wpływa na przedłużenie świeżości produktu. Plasterki doskonale smakują jako składnik wesołych kanapek, tostów czy innych przekąsek. Sery topione w krążkach Disney, podobnie jak ser Wesoła Łączka, składają się z 8 porcji, w sumie aż 140 g smacznego i bogatego w walory odżywcze produktu. To dodatkowe źródło wapnia – szczególnie dla najmłodszych.

Drugie śniadanie to niezwykle istotny posiłek w diecie każdego ucznia. Konsumowanie podczas przerw sprzyja koncentracji, dodaje energii, dzięki czemu dziecku łatwiej skupić się na przyswajaniu wiedzy. Przygotowany w atrakcyjnej dla malucha formie, z produktów, po które sam chętnie sięga, będzie z przyjemnością spożywany między lekcjami. Z serami topionymi z linii Disney oraz Wesoła Łączka firmy LACTIMA każde śniadanie stanie się nową, pyszną i zdrową przygodą.

 

Sery topione Disney LACTIMA:

Sery topione w plasterkach – Gouda, Z szynką, Emmentaler
Opakowanie (masa netto): 130 g
Sugerowana cena:  2,79 – 2,99 zł/szt

Sery topione w krążku – Auta i Księżniczki
Opakowanie (masa netto): 140 g (8 porcji x 17,5 g)
Sugerowana cena:  2,89  – 3,29 zł/szt

Ser topiony Wesoła Łączka LACTIMA:

Opakowanie (masa netto): 140 g (8 porcji x 17,5 g)
Sugerowana cena:  3,15 – 3,29 zł/szt

 

LACTIMA rozpoczęła działalność gospodarczą w 1989 roku. Produkcję serów topionych prowadzi od 1992 roku w nowo wybudowanym zakładzie w Morągu, w ekologicznie czystym regionie Warmii i Mazur. Oferta firmy obejmuje sery topione w plasterkach, krążkach, serdelkach, kostkach, bloczkach, saszetkach, sery topione do smarowania oraz masło, margarynę i mix tłuszczowy w małych opakowaniach do cateringu. Wszystkie grupy serów produkowane są w wielu wariantach smakowych. Firma pracuje zgodnie z systemami zarządzania jakością ISO 9001:2009, ISO 22000:2006 (HACCAP), BRC, Halal. LACTIMA systematycznie rozwija swoją sprzedaż w kraju i za granicą, głównie w Europie oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Produkty firmy eksportowane są do Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Korei Południowej, Chin, Japonii, spełniając bardzo rygorystyczne wymagania poszczególnych krajów.

 

Lactima Sp. z o.o.

Kaszubska 6

14-300 Morąg

tel.: 89 757 40 65, 89 757 51 54
fax: 89 757 42 24

e-mail: handel@lactima.pl

sekretariat@lactima.pl