Dużo słodyczy, nieco kwaskowatej ironii, odrobina wyrafinowania – figowa Konfitura Babuni ma charakter! Warto się w niej rozsmakować.

 

Różne bywają babunie. Niektóre rumiane i okrąglutkie jak swojskie jabłko z przydomowego sadu. Inne szczupłe, dziarskie i odrobinę cierpkie jak wiśniowe drzewko. Jeszcze inne to filigranowe starsze panie uśmiechające się słodko, ale zawsze z pewnym dystansem, przypominające egzotyczny owoc. Łączy je jedno. Babunie kochają swoich bliskich i zawsze mają dla nich w zakamarku swojej kuchni coś pysznego. A znają się na przygotowywaniu pysznych smakołyków jak nikt.

 

Figowa Konfitura Babuni – nowość w ofercie Stovit – należy do szczególnych przysmaków. Elegancka zarówno w smaku, jak i w formie, przywodzi na myśl odświętny podwieczorek u babuni o srebrnych, starannie ufryzowanych loczkach. Takiej, która lubi wspominać czasy młodości, wytworne przyjęcia u przyjaciółki, hrabianki, i smak kolonialnych łakoci. Ale konfitura ta sprawdza się znakomicie nie tylko podana na porcelanowym spodku. Doskonale smakuje też w zwyklejszych okolicznościach – jako urozmaicenie kanapek, naleśników, czy nadzienie do ciasteczek. Jest uniwersalna i ponadczasowa, jak babcine przepisy.

 

Konfitura Babuni figowa

250 g

Cena: ok. 5 zł

 

Więcej na: stovit.com.pl