Kasza jęczmienna jest coraz bardziej ceniona w polskiej kuchni szczególnie ze względu na swoje wartości odżywcze oraz walory smakowe. To dobra alternatywa dla ziemniaków podawanych do obiadu czy ryżu w sałatce. Doskonale też smakuje jako bazowy składnik wielu potraw. Kaszanka jęczmienna z linii Grill firmy Nove jest tego najlepszym przykładem.

Mistrzyni drugiego planu

Kaszankę naturalnie postrzegamy w kategorii produktu mięsnego, który od lat cieszy się gronem wiernych wielbicieli. Oceniając jednak jej wartości odżywcze warto przyjrzeć się bliżej także drugiemu najważniejszemu składnikowi, który w dużej mierze odpowiada za delikatny smak – kaszy. W przypadku kaszanki jęczmiennej bazą jest – jak sama nazwa wskazuje – kasza jęczmienna. Co jest w niej takiego wyjątkowego? Przede wszystkim to nieocenione źródło rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który sprzyja trawieniu zapobiegając wzdęciom i zaparciom, przyczyniając się także do obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi. Ponadto zapewnia uczucie sytości, wspomagając jednocześnie przemianę materii. Kasza jęczmienna zawiera sporo witamin i składników mineralnych, w tym witaminę K uczestniczącą w procesach krzepnięcia krwi, PP obniżającą poziom cholesterolu i wpływającą pozytywnie na wygląd skóry, wapń, potas, cynk czy żelazo. Kaszanka jęczmienna z linii Grill marki Nove powstaje z połączenia najwyższej jakości kaszy oraz starannie dobranego mięsa. Idealnie skomponowana mieszanka przypraw nadaje jej charakterystyczny smak, którego nie można pomylić z niczym innych. Zgodnie z nazwą linii świetnie smakuje podpieczona na grillu, ale równie dobrze można ją serwować na co dzień – z patelni bądź nawet na zimno.

Naturalnie na grilla

Często usłyszeć można, że nie powinno się niczego oceniać  po opakowaniu. W przypadku produktów spożywczych takie podejście nie do końca jednak jest właściwe. Nie chodzi tu oczywiście o kolorystykę pudełka, przyciągające wzrok zdjęcia czy marketingowe hasła, ale o sam skład podany na etykiecie. To on świadczy o jakości produktu, jego wartościach odżywczych i – w efekcie – bezpieczeństwie dla naszego organizmu. W kaszance jęczmiennej z linii Grill marki Nove na próżno szukać mięsa oddzielonego mechanicznie, widniejącego na opakowaniach niektórych produktów pod tajemniczo brzmiącym skrótem MOM. Do jej produkcji używa się jedynie w 100 proc. mięsa wieprzowego. Nie znajdziemy tu także sztucznych barwników czy tak popularnego w branży spożywczej glutaminianu sodu. Produkty marki Nove, w tym cała linia Grill, są w pełni naturalne i tylko takim składnikom oraz nowoczesnemu procesowi produkcji zawdzięczają doskonały smak, aromat i wygląd. Kaszanka jęczmienna dostępna jest w optymalnej gramaturze 600 g, w praktycznym zestawie z ketchupem i musztardą marki Develey. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się podczas wspólnego grillowania – mamy pewność, że nie zapomnimy o tak istotnych dla podkreślenia smaku dodatkach. Kasza jęczmienna stanowi bogate źródło cennych witamin i błonnika. Dobrze smakuje jako element dania, solo, ale zupełnie innego wymiaru nabiera w połączeniu z mięsem wieprzowym najwyższej jakości oraz specjalną kompozycją przypraw. Kaszanka jęczmienna z linii Grill marki Nove to dowód na to, że naturalne produkty wciąż są najlepsze, a te ulepszane sztucznymi dodatkami nie mogą się z nimi równać pod żadnym względem.

 

Kaszanka jęczmienna z linii Grill marki Nove

 

Masa netto: 600 g

Cena brutto:  ok. 5 – 6 zł

Gratis: Ketchup i musztarda Develey dodawane do każdej paczki

 

Zakłady Mięsne Nove Sp. z o.o. są częścią grupy Tican z siedzibą w Danii. Nove to średniej wielkości firma FMCG usytuowana na obrzeżach miasta Nowe (około 100 km na południe od Gdańska). Surowiec do produkcji mięsa  pochodzi
z najlepszych zakładów, posiadających certyfikaty EFSIS, BRC, IFS i QI. Bezpieczeństwo i wysoką jakość wyrobów gwarantuje stały Nadzów Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. Dzięki nowoczesnej i efektywnej technologii produkcji opartej na ścisłej kontroli jakości i wysokiej higienie, gwarantowanym przez prowadzony w zakładzie system kontroli HACCP, Zakłady Mięsne Nove uzyskały uprawnienia eksportowe na rynki krajów UE oraz posiadają certyfikaty BRC i IFS oraz zatwierdzone audyty wielkich międzynarodowych sieci. Zakłady mięsne Nove i linia Natura otrzymały licencję na używanie międzynarodowego symbolu przekreślonego kłosa, określającego bezglutenową żywność. W skład linii Natura wchodzą szynka zrazowa, kiełbasa długa, kiełbasa krótka, kiełbasa krakowska, parówki, schab, szynka zrazowa z tłuszczem. Produkty są paczkowane i dostępne na stoiskach samoobsługowych w Auchan, w Tesco, Makro, Almie.

 

Zakłady Mięsne „Nove” Sp. z o.o.

86-170 Nowe, Morgi 53
tel.: 48 52 332 83 81
fax: 48 52 332 83 80
e-mail:sekretariat@zmnove.pl

http://www.zmnove.pl