produkty_linia_natura

Przeciwutleniacze, zwane również antyoksydantami są związkami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Mogą one występować zarówno pod postacią witamin jak i składników mineralnych. Mogą być również elementem związków aktywnych, produkowanych przez rośliny. Przeciwutleniacze podzielić można na dwie grupy: naturalne i syntetyczne. Po jakiego rodzaju antyoksydanty powinniśmy sięgać, a których unikać?

Zaufać „Naturze”

Antyoksydanty są substancjami chroniącymi nas przed niekorzystnym skutkiem działania wolnych rodników, wytwarzanych w procesach metabolicznych przez nasz organizm. W żywności przeciwutleniacze występują naturalnie lub zostają wkomponowane w procesie produkcji. Na te ostatnie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli rolę antyoksydantu pełni kwas askorbinowy – witamina C, nie musimy się obawiać. Gorzej jednak, kiedy w składzie naszego posiłku doszukamy się syntetyków, takich jak BHA, BHT lub estrów kwasu galusowego. Mogą one powodować alergie, negatywnie wpływać na pracę układu pokarmowego, zwiększać stężenie cholesterolu we krwi, a także zaburzać proces wchłaniania żelaza. Ponadto zamiast niwelować negatywne konsekwencje działania wolnych rodników, chemiczne przeciwutleniacze często przyczyniają się do ich powstawania i zwiększają ich aktywność.

Marka Nove, dbając o skład i jakość swoich produktów, bazuje jedynie na naturalnych składnikach, w tym przeciwutleniaczach pochodzących z warzyw i soków. Efektem takiego procesu produkcji jest nie tylko niepowtarzalny smak i aromat oferowanych wędlin i kiełbas, ale również bogaty w substancje odżywcze skład, któremu można zaufać. Linia produktów „Natura” marki Nove to najwyższej klasy wędliny nie zawierające glutenu, fosforanów, glutaminianu sodu, sztucznych konserwantów i przeciwutleniaczy.

 

Naturalne antyoksydanty są sprzymierzeńcami prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego warto sięgać po produkty, będące ich źródłem. Linia „Natura” marki Nove bez wątpienia będzie doskonałym wyborem w tej kwestii.

 

Produkty z linii Natura marki Nove:

Kiełbasa Krótka

Opakowanie: 270 g – w sprzedaży samoobsługowej

Dostępna także w ladzie tradycyjnej – na wagę

Cena brutto: od 20,50 – 24,90 zł/ kg

 

Szynka z tłuszczem

Dostępna luzem – ok. 1 kg

Cena brutto: ok. 29,00 – 38,00 zł/kg

 

Kiełbasa Długa

Opakowanie: 400 g – w sprzedaży samoobsługowej 8,99 zł/ szt.

Dostępna także w ladzie tradycyjnej – na wagę

Cena brutto: od 23,00 – 26,00 zł/ kg

 

Parówki

Masa netto: 240g ( 4,99 zł/ szt.)

Opakowanie MAP ok 600g

Cena: ok. 17,00- 22,00 zł/ kg

 

Schab

Masa netto: 1 kg

Opakowanie: 350 g; dostępny także luzem

Cena:

Schab w porcjach: ok. 39,90 zł/ kg

Schab luzem: ok. 37,00 – 39,00 zł/kg

 

Kiełbasa krakowska

Opakowanie: 280 g – w sprzedaży samoobsługowej (8,99 – 9,99 zł/ szt.)

Dostępna także w ladzie tradycyjnej

Cena: od 34,00 – 39,00 zł/ kg

 

Zakłady Mięsne Nove Sp. z o.o. są częścią grupy Tican z siedzibą w Danii. Nove to średniej wielkości firma FMCG usytuowana na obrzeżach miasta Nowe (około 100 km na południe od Gdańska). Surowiec do produkcji mięsa pochodzi z najlepszych zakładów, posiadających certyfikaty na zgodność z systemami uznanymi przed GFSI. Bezpieczeństwo i wysoką jakość wyrobów gwarantuje Nadzór Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. Dzięki nowoczesnej i efektywnej technologii produkcji opartej na ścisłej kontroli jakości i wysokiej higienie, gwarantowanym przez prowadzony w zakładzie system kontroli HACCP, Zakłady Mięsne Nove uzyskały uprawnienia eksportowe na rynki krajów UE oraz posiadają certyfikaty BRC i IFS oraz zatwierdzone audyty wielkich międzynarodowych sieci. Zakłady mięsne Nove i linia Natura otrzymały licencję na używanie międzynarodowego symbolu przekreślonego kłosa, określającego bezglutenową żywność. W skład linii Natura wchodzą szynka, kiełbasa długa, kiełbasa krótka, kiełbasa krakowska, parówki, schab, szynka z tłuszczem. Produkty są paczkowane i dostępne na stoiskach samoobsługowych w Auchan, w Tesco, Makro, Almie.

 

Zakłady Mięsne „Nove” Sp. z o.o.

86-170 Nowe, Morgi 53

tel.: 48 52 332 83 81

fax: 48 52 332 83 80

e-mail:sekretariat@zmnove.pl

http://www.zmnove.pl