W dawnych czasach żółta odmiana nazywana była „herbatą cesarską”, gdyż raczyć się nią mógł jedynie władca Chin, jego rodzina i najbliższe otoczenie. Na szczęście dziś jest ona dostępna dla wszystkich.  W ofercie marki Czas na Herbatę odnajdziemy dwie nowe propozycje z żółtą herbatą w roli głównej: Yellow Wang oraz Yellow Jasmine.

Unikalność produkcji

Wyjątkowość żółtej herbaty opiera się przede wszystkim na jej niecodziennym procesie produkcji. Rozpoczyna się on od precyzyjnego zbioru liści, który znacznie wpływa na późniejszą jakość suszu. Po ich wysuszeniu na słońcu, przechodzi się do kolejnego etapu – fermentacji nieenzymatycznej. Polega ona na tym, iż liście od razu poddaje się działaniu wysokiej temperatury, co niszczy enzymy w nich zawarte. Następny krok to zabieg przypominjący kiszenie sprawiający, że fermentacja we własnych sokach, zmienia właściwości i kolor herbaty. O niezwykłości żółtej odmiany świadczy także fakt, iż uprawia się ją jedynie w Chinach i to w niedużych ilościach. Jest przez to trudno dostępna oraz mało znana w Europie. Taki stan rzeczy sprawia, że stanowi obiekt poszukiwań koneserów z całego świata, osiąga również bardzo wysokie ceny. Istotnym elementem żółtej herbaty są także jej właściwości. Raczenie się nią przywraca siły witalne, wspomaga układ trawienny, a także działa oczyszczająco. Chcąc odkryć moc żółtego gatunku wystarczy skorzystać z oferty marki Czas na Herbatę, w której od niedawna goszczą dwie nowe kompozycje: Yellow Wang oraz Yellow Jasmine. Pierwsza z nich to odmiana pochodząca z chińskiej prowincji Hunan. Składająca się z całych, długich liści, które tworzą jej szlachetny, złoty napar. W smaku jest wyjątkowo subtelna, w aromacie natomiast wyczuć można lekką, kwiatową nutę. Druga propozycja wyróżnia się z kolei niezwykle delikatnym smakiem – słodyczą przełamaną nutą goryczki oraz intensywnym aromatem, który zawdzięcza leżakowaniu ze świeżymi kwiatami jaśminu. Napar ma kolor słomkowo-żółty.

Niezależnie od naszego wyboru żółty susz zalewamy wodą o temperaturze 80-85ºC i parzymy przez około 2-3 minuty. Uzyskany w ten sposób napój powinien uzyskać bladożółtą barwę.

 

Po więcej produktów marki Czas na Herbatę, zapraszamy do sklepów stacjonarnych Czas na Herbatę, a także online na www.czasnaherbate.net.

 

Kompozycja Yellon Wang

Cena: 22,45 zł /50 g

 

Kompozycja Yellow Jasmine

Cena: 18,45 zł /50 g