cykoriada-p__ynny_ekstrakt

Powszechnie wiadomo, że błonnik ma nieoceniony wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. O jego pozytywnych właściwościach wypowiadają się lekarze, dietetycy, a także każdy, kto wprowadził go na stałe do swojego codziennego na menu. Czym jednak jest tak naprawdę błonnik i w jakich produktach możemy go odnaleźć?

Sprzymierzeniec zdrowej, smukłej linii

Błonnik pokarmowy, zwany również włóknem pokarmowym, to zespół niejednorodnych substancji, które nie ulegają trawieniu przez enzymy znajdujące się w układzie pokarmowym.  Obecność błonnika w organizmie sprawia, iż jest on w stanie o wiele sprawniej funkcjonować. Dzięki umiejętności pobudzania ruchów jelit przyspiesza bowiem utratę na wadze, a także zapobiega występowaniu licznych schorzeń. Błonnik posiada niezwykłą właściwość pęcznienia pod wpływem wody, co daje poczucie sytości i niweluje potrzebę „podjadania”. To jednak nie jedyne korzyści płynące z wprowadzenia go do codziennej diety. Potrafi on również wpłynąć na stężenie cholesterolu we krwi, skutecznie minimalizując jego poziom. Dodatkowo regularne spożywanie błonnika zapobiega powstaniu próchnicy, żylakom kończyn dolnych, miażdżycy, kamicy żółciowej, a nawet nowotworom jelita grubego.

Natura – najlepsze źródło błonnika

Na rynku farmakologicznym dostępnych jest wiele suplementów diety, zachęcających „dużą zawartością błonnika. Nie jest to jednak korzystne rozwiązanie dla naszego zdrowia. Błonnik w tabletkach nie ma bowiem w sobie, ani grama wody, bez której jego funkcjonowanie nie osiągnie prawidłowego przebiegu. Należy również pamiętać, że nie można zafundować organizmowi zbyt dużej ilości tej substancji, ponieważ może mieć to ujemny wpływ na wykorzystanie innych składników odżywczych pożywienia. Najlepszym sposobem jest zatem postawienie na błonnik naturalny, którego dostarczać możemy sobie poprzez jedzenie warzyw, owoców, orzechów, nasion. Znajdziemy go również w formie płynnej w zdrowym substytucie kawy – Cykoriadzie. Ten unikalny, bogaty zarówno w błonnik jak i inulinę napój nie tylko wspomoże nasze zdrowie, ale i dzięki ekstraktowi z korzenia cykorii, zapewni wyjątkowe doznania smakowe. Co więcej Cykoriada nie zawiera kofeiny dlatego może być spożywana przez każdego: kobiety w ciąży, karmiące, diabetyków, osoby starsze, a nawet dzieci.

Dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, a także zachowania smukłej sylwetki warto pamiętać o wprowadzeniu błonnika do swojego codziennego menu. Jeśli w naszych posiłkach często pojawiają wysokokaloryczne przekąski pozbawione wartości odżywczych warto zastąpić je owocami czy produktami zbożowymi. Natomiast jeśli nie wyobrażamy sobie dnia bez kilku filiżanek kawy, doskonałym pomysłem będzie zastąpienie jej CYKORIADĄ, która nie tylko świetnie zastąpi jej smak, ale także pozytywnie wpłynie na pracę naszego układu pokarmowego.

 

CYKORIADA® Ekstrakt

Masa netto: 200 g

Cena brutto: ok. 9 zł

 

CYKORIADA® Instant

Masa netto: 100 g

Cena brutto: ok 6,60 zł

 

Wyłącznym dystrybutorem CYKORIADY jest ORGANIKA-AGRARIUS Sp. z o.o. Firma powstała w styczniu 2008 roku i specjalizuje się w dystrybucji organicznych preparatów dla rolnictwa na rynku polskim i europejskim. ORGANIKA-AGRARIUS Sp. z o.o. z roku na rok poszerza asortyment o skuteczne i sprawdzone produkty. W 2015 roku rozbudowała ofertę o dział spożywczy, wprowadzając na rynek unikalny substytut kawy, CYKORIADĘ.

 

ORGANIKA-AGRARIUS Sp. z o. o.

Leśna 7, Dybawka

37-741 Krasiczyn

www.cykoriada.pl