odpowiednio_zbilansowana_dieta__wegetarianska_halina_fasola_jas_tyczny_duzy_torebka

Z roku na rok możemy zaobserwować, iż coraz więcej osób, czy to z pobudek etycznych czy też zdrowotnych, rezygnuje z jedzenia mięsa. Wegetarianizm, choć pozytywnie oceniany przez ekspertów ds. żywienia, wiąże się również z pewnymi zagrożeniami w postaci niedoboru składników mineralnych oraz witamin. By temu zapobiec należy zadbać o prawidłowe zbilansowanie codziennych posiłków. Dzięki roślinom strączkowym marki Halina z pewnością staną się one nie tylko pełnowartościowe, ale i pyszne.

W strączkach siła

Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska może okazać się skutecznym vademecum na wiele schorzeń, z którymi zmagamy się na co dzień. Wegetarianie bowiem rzadziej narażeni są na nadwagę oraz odznaczają się niskim poziomem cholesterolu i prawidłowym ciśnieniem krwi. Co więcej, rezygnacja z jedzenia mięsa ma również bezpośredni wpływ na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia cukrzycy, raka, a także chorób serca. Dzieje się tak w wyniku spożywanie mniejszej ilości nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu, a większej grupy witamin C,E, karotenoidów, magnezu, potasu oraz błonnika. Takie efekty osiągniemy jednak jedynie wtedy, gdy prawidłowo ułożymy swoje codziennie menu. Podstawowym krokiem przy komponowaniu diety wegetariańskiej jest wybieranie produktów, które dostarczą naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Szczególną uwagę należy zwrócić na artykuły spożywcze zawierające witaminę B12 (odpowiedzialną za budowę czerwonych krwinek) oraz białko (podstawowy materiał budulcowy). Witaminę B12 z łatwością odnajdziemy w jajach, tofu oraz mleku sojowym. Z kolei świetnym źródłem łatwo przyswajalnego białka są rośliny strączkowe, które to wegetarianie powinni zjadać minimum raz dziennie w ilości ok. 0,5 do 1 szklanki. Jeśli chcemy mieć pewność, że strączki, które wybieramy charakteryzują się wysoką jakością, warto skorzystać z bogatej oferty produktów marki Halina. Najwyższą zawartość białka (23g), odnajdziemy w Soczewicy Zielonej marki Halina, która idealnie sprawdzi się jako składnik zupy, gulaszu czy nadzienia do pierogów. Fanów fasoli zadowoli zapewne fakt, iż marka Halina przygotowała dla nich, aż 4 jej rodzaje: Fasolę Drobną, Fasolę Kolorową, Fasolę Piękny Jaś Karłowy oraz Fasolę Jaś Tyczny Duży. Każda z nich cechuje się wyjątkowym smakiem, który znajdzie różnorodne zastosowanie w kuchni, od sałatek przez puree na farszach kończąc. W tej pysznej wyliczance, nie można również pominąć znanego w kuchni polskiej od wieków, grochu. Sięgając po Groch Łuskany Cały lub Groch Łuskany Połówki marki Halina otwierają się przed nami możliwości przyrządzenia choćby takich smakołyków jak pasty, kotleciki czy zupy krem.

 

Umiejętnie zbilansowana dieta wegetariańska z całą pewnością nie będzie powodować żadnych niedoborów mineralnych w naszym organizmie. Jeśli natomiast włączymy do niej rośliny strączkowe marki Halina to możemy mieć gwarancje, iż smak przygotowanych przez nas posiłków, odmieni spojrzenie na kuchnię wegetariańską nie jednego mięsożercy.

 

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.

Produkt: Soczewica Zielona marki Halina

Gramatura : 500 g

Cena detaliczna: ok. 4,39 zł

 

Produkt: Fasola Drobna marki Halina

Gramatura : 500 g

Cena detaliczna: ok. 6,89 zł

 

Produkt: Fasola Kolorowa marki Halina

Gramatura : 500 g

Cena detaliczna: ok. 8,99 zł

 

Produkt: Fasola Piękny Jaś Karłowy marki Halina

Gramatura : 500 g

Cena detaliczna: ok. 5,99 zł

 

Produkt: Fasola Jaś Tyczny Duży marki Halina

Gramatura : 500 g

Cena detaliczna: ok. 7,49 zł

 

Groch Łuskany Cały

Gramatura : 500 g

Cena detaliczna: ok. 2,59 zł

 

Więcej informacji udziela:

Natalia Wisłowska

FlyPR

tel.: (+48) 730 121 885

natalia.wislowska@flypr.pl

 

Sawex Sp z o.o. był pierwszym w Polsce importerem ryżu w saszetkach do gotowania. W marcu 2009 roku ze struktur organizacyjnych spółki wyodrębniony został Departament spożywczy – Sawex Foods. W portfolio firmy znajdują się marki: Britta (ryż), Halina (ryż, kasza, fasola, groch, soczewica, płatki śniadaniowe), Sotto (ryż, kasza jęczmienna), Sugoi (ryż do sushi) oraz Twój Błonnik.

 

„Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k. (dawniej Sawex Foods Sp. z o.o.)

Wiertnicza 70

02-952 Warszawa, Polska

tel. : 022 651 79 04 do 07

fax.: 022 651 79 09

e-mail: sawex@sawexpl.com