Lato jest czasem relaksu i beztroskiego odpoczynku. Sezon urlopowy trwa, a my korzystamy z niego pełnymi garściami. Chętnie spotykamy się ze znajomymi, organizujemy grille i imprezy w ogrodzie. Ich nieodłącznym, i jakże kuszącym elementem są pyszne drinki. Orzeźwiają, chłodzą po upalnym dniu. To pole do popisu dla wszystkich organizatorów letnich imprez. Podczas przygotowywania drinków liczą się nie tylko dobre produkty, lecz także wyobraźnia i kreatywność!

Musująca rozkosz
Składniki:
– 50 ml schłodzonego ginu
– Schłodzona Oranżada Hellena 1,25 l. (do wyboru biała, czerwona bądź żółta – dla gości możemy przygotować kilka wersji kolorystycznych, a duża butelka to jeszcze więcej orzeźwiającej przyjemności!)
– Limonka
– Kilka listków świeżej mięty
– Winogrono białe (na 2 godziny przed podaniem włóż winogrono do zamrażalnika)
– Lód w kostkach*
– Kolorowe słomki

Przygotowanie:
Do niskiej, szerokiej szklanki włóż kilka kostek lodu.*
Przygotowując lód, korzystaj z przegotowanej wody. Dzięki temu kostki będą mieć przejrzyste i krystaliczne. Wlej gin oraz Oranżadę Hellena. Do szklanki nalej tyle Oranżady, ile lubisz, regulując moc drinka i jego słodycz. Ukrój dwa plasterki limonki, przetnij je na pół i dodaj do napoju. Tuż przed podaniem do szklanki włóż kilka zmrożonych winogron, które sprawią, że drink będzie bardzo efektowny, a napój utrzyma swoją niską temperaturę przez dłuższy czas. Udekoruj drinka kilkoma listkami świeżej mięty – drink jest gotowy do podania!:)
Tropikalna plaża
Składniki:
– 40 ml schłodzonej czystej wódki
– 200 ml schłodzonego napoju Hellena Family o smaku mango, ananasa i pomarańczy
– Różowy grapefruit
– Kawałek świeżego ananasa
– Lód w kostkach*
– Kolorowe słomki

Przygotowanie:
Do wysokiej szklanki włóż kilka kostek lodu. Lód zalej porcją wódki, a w następnej kolejności napojem Hellena Family o smaku mango, ananasa i pomarańczy. Ukrój plasterek różowego grapefruita, podziel na cztery części i dodaj do drinka. Udekoruj szklankę kawałkiem ananasa, włóż kolorową słomkę i… voilà! Gotowe:)

Osoby, które nie piją alkoholu, podczas imprez również mogą liczyć na kreatywne i kolorowe drinki bezalkoholowe! Oranżada Hellena w puszce bądź w nowym formacie – szklanej butelce (w szyjce butelki można umieścić kawałek limonki), to świetna propozycja dla tych, którzy mają ochotę na musujące orzeźwienie bez procentów.
Oranżada Hellena 1,25 lhellena_oranzada_czerwona_1,25l Hellena_puszka Hellena_szklana_butelka mango_ananas, cena: ok. 2,50 zł
Oranżada Hellena w puszce 200 ml, cena: ok. 1 zł
Oranżada Hellena w butelce szklanej z kapslem typu twist-off, 275 ml, cena ok. 1,70 zł
Hellena Family o smaku mango, ananasa i pomarańczy, 1,75 l, cena: ok. 3,30 zł