Już w 60 lokalach w Polsce zamontowano czeskie krany, które pozwalają na serwowanie Pilsner Urquell na cztery sposoby. Krany montowane są wyłącznie w najlepszych lokalach, gwarantujących najwyższą jakość, w których piwo jest serwowane zgodnie ze sztuką barmańską.

Obecność czeskiego kranu Pilsner Urquell w lokalu stanowi gwarancję, że w tym miejscu nalewane jest piwo najwyższej jakości przez najlepszych barmanów, najczęściej finalistów konkursu International Master Bartender. By móc znaleźć się w elitarnej grupie lokali serwującej piwo na cztery czeskie sposoby trzeba spełnić szereg warunków. Wybierane są wyłącznie miejsca, w których piwo po otwarciu beczki będzie podawane nie dłużej niż trzy dni. Barmani natomiast serwują je zgodnie z rytuałem, na który składa się m.in. odpowiednie przygotowanie szklanki i perfekcyjne nalanie.

 

Pierwsze czeskie krany zostały zamontowane w ubiegłym roku. Obecnie można je spotkać już w 60 lokalach, które spełniły najwyższą jakość Pilsner Urquell. Liczba ta systematycznie rośnie. Aktualną listę lokali serwujących piwo na cztery czeskie sposoby można znaleźć zawsze na stronie www.pilsner.pl/czeskie-serwowanie.

 

Czeskie krany pozwalają na serwowanie piwa Pilsner Urquell na cztery sposoby, są to wywodzące się z Czech hladinka, cochtan, mliko i snyt. Hladinka to najbardziej klasyczny sposób nalewania pozwalający w pełni cieszyć się smakiem piwa, a jednocześnie gęstą, kremową pianą. Cochtan to z kolei piwo pozbawione piany, ze względu na większą zawartość CO2, wydaje się być pełne i niezwykle mocne. Jego przeciwieństwem jest mliko, czyli kufel pełen piwnej piany, który na pierwszy rzut oka przypomina szklankę mleka. Natomiast snyt to kufel wypełniony w 2/3 piwem z wysoką, gęstą pianą.

PU_kran_2

Jaki jest sekret czeskich kranów? To unikalna budowa, która pozwala na operowanie kranem pod kątem 180°. Gdy kran ustawiony jest niewiele ponad 0° leje się pianę, a gdy znajdzie się on w pozycji 90° pozwala na napełnienie kufla złocistym trunkiem. Ważne jest, że czeskie krany jako jedyne można zanurzać w piwie bez obawy o jego jakość. A to za sprawą ich niezwykle prostej budowy, dzięki której barmani samodzielnie mogą czyścić kran każdego dnia.

 

Więcej informacji: www.pilsner.pl i www.facebook.com/PilsnerUrquellPolska

 

***

Pilsner Urquell – ikona czeskiego piwa

 

Piwo Pilsner Urquell jest piwem rdzennie czeskim, trwale i nierozerwalnie związanym z historią i kulturą naszych południowych sąsiadów. Czesi słyną z miłości do prawdziwego, złocistego trunku. Uznawani są także za znawców i ekspertów w tej dziedzinie. Stąd tylko w czeskim Pilźnie, blisko 170 lat temu mógł narodzić się pierwszy na świecie, złoty, jedyny i oryginalny pilzner, czyli Pilsner Urquell (Pilsner Urquell oznacza „Pilsner z Oryginalnego Źródła”). Dziś piwo Pilsner Urquell stało się czeskim „dobrem kulturowym”. Na świecie ceniony jest przez miłośników prawdziwych piw za swój wyjątkowy, goryczkowy smak i niepowtarzalny, czeski charakter. Intensywna goryczka chmielu, słodycz karmelu, palony smak miodu i orzecha, musująca cierpkość oraz bogaty ziemisty charakter to składniki niepowtarzalnego smaku Pilsner Urquell. Pilsner zawiera 11,8% ekstraktu oraz 4,4% alkoholu.