Z pewnością uważasz, że to co masz w swoim pudełku na lunch, nie powinno nikogo obchodzić, a już na pewno nie Twojego pracodawcę. Być może czas zrewidować ten pogląd. To co jesz, przekłada się na Twoje zdrowie, a to czy jesteś zdrowy, w myśl idei corporate wellness, leży w interesie Twojego pracodawcy.

Właściwa dieta to klucz do profilaktyki wielu chorób, a także ważny aspekt leczenia wielu z nich. Jednak ilość różnorodnych diet i nowinek ze świata dietetyki i zdrowego odżywiania może wydać się czasem przytłaczająca. Co wybrać? Która dieta jest najzdrowsza, a która najskuteczniejsza? Problem odżywiania staje się jeszcze bardziej skomplikowany, jeżeli dodamy do tego szybkie tempo życia, które zdecydowanie nie sprzyja dobrym wyborom żywieniowym. Odpowiedzią na te problemy może okazać się dobrze zaprojektowany plan żywieniowy będący częścią całościowego programu corporate wellness.

W trosce o zdrowie swoich pracowników, firmy coraz częściej decydują się na implementację złożonych programów prozdrowotnych. Obok takich elementów jak zdrowie psychiczne, aktywność fizyczna oraz szeroko pojęta edukacja zdrowotna ważne miejsce zajmują także tematy związane ze zdrowym odżywieniem i zrównoważoną dietą.

Oczywiście zdrowa dieta może pomóc nie tylko chorym pracownikom. Sposób odżywiania wpływa na ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, procesy trawienne, samopoczucie, a nawet na niektóre formy raka, a także wiele innych rzeczy, włączając w to poziom energii oraz stresu. Dlatego każdy pracownik może skorzystać na wprowadzeniu elementu dietetyki do programu prozdrowotnego.

Jedną z wielu zalet włączenia zdrowej diety do programu corporate wellness są koszty. Dobrze skonstruowany program żywieniowy, to świetna okazja dla firmy na obniżenie kosztów związanych z opieką zdrowotną przy niewielkim nakładzie finansowym, a także prostota wprowadzanych rozwiązań.